Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Usk ja vaimsus / Kirikukalender / 26. juuli – pühade Joakimi ja Anna, Pühima Neitsi Maarja vanemate mälestuspäev

26. juuli – pühade Joakimi ja Anna, Pühima Neitsi Maarja vanemate mälestuspäev

Prindi see artikkel
26. juuli 2010

StsJoachim-Anne26-72. sajandist pärineva legendi kohaselt olid Joakim ja Anna neitsi Maarja vanemad, kes põlvnesid kuningas Taaveti soost. Nende suureks kurvastuseks polnud neil lapsi. Ühel pühal viis Joakim templisse topeltohvri, mida ülempreester keeldus vastu võtmast, kuna Joakim ei olnud ühegi Iisraeli lapse isa. Ta läks kurvalt kõrbesse ja paastus seal 40 päeva. Anna aga jäi koju ja läks usupüha viimasel päeval aeda palvetama. Palvete peale ilmus ingel lubadusega, et ta saab lapse. Mägedes lambaid karjatavale Joakimile ilmus samuti ingel, kes ka talle rõõmusõnumi teatas. Anna tõotas lapse Jumalale pühendada ja nii sündiski Maarja.

Anna austamine oli 6. sajandil, kui Justinianus Konstantinoopolis talle Kirikus pühitses, üldtuntud. Napolis pühitseti juba 10. sajandil Anna eostumise päeva. Kui 12. sajandil hakkas rohkem levima Maarja-austamine, hakati rohkem huvituma ka tema vanematest. Anna ja Joakim on alati olnud kristliku abielu musternäiteks.

Allikas: www.neitsimaarja.ee