Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Keskkond / Pühapäeval algavad populaarsed koguperematkad “Elektrirongiga matkama”

Pühapäeval algavad populaarsed koguperematkad “Elektrirongiga matkama”

Prindi see artikkel
1. august 2010

Aegviidu matk 2009.a augustis (foto: Elektriraudtee)

Aegviidu matk 2009.a augustis (foto: Elektriraudtee)

Käesoleva aasta augustikuu pühapäevadel leiavad aset juba kuuendat korda Elektriraudtee koguperematkad erinevatesse Harjumaa paikadesse. Igal augustikuu pühapäeval saavad nii suured kui väikesed ilmakodanikud sõita erinevatesse matkakohtadesse, kuhu viib Elektriraudtee matkarong.

Sarja esimene väljasõit “Matk ümber Pakri poolsaare” toimub sel pühapäeval, 1. augustil, viies osalejad avastama vähetuntud Pakri poolsaare imelist loodust ja vaatamisväärsusi. Klooga-rannast alguse saav matkateekond viib matkalised otse poolsaare tippu, suundudes Pakri poolsaare kirderannale Leetse mõisast loodes. Teele jääb 5 m kõrgune hiidrahn, Eesti kõrgeim majakas ja haruldased krüüslid. Matk kulgeb edasi läbi põnevate looduskaunite kohtade, et tulla tagasi Paldiski linna, kus vaatamisväärt kirikuid, mälestusmärke ja renoveeritud jaamahoone.

Matka pikkus on ca 20 km. Elektrirong matkale väljub Balti jaamast kell 9:00 ning tagasi Tallinnasse jõuab rong matkalistega kell 18:51.

Järgmised matkad toimuvad kolmel järjestikusel augustikuu pühapäeval – 8. augustil Kõrvemaale, 15. augustil Klooga-randa ja 22. augustil Riisiperre.

Matkadele on oodatud kõik inimesed, kes soovivad tervislikku vaheldust suvisele linnamelule ning tutvuda Harjumaa looduse ja vaatamisväärsustega. Matkad toimuvad matkajuhtide juhendamisel, kuid omal vastutusel. Jalgsimatkade pikkused on 12-21 km. Tempo (ca 3 km tunnis) on jõukohane ka lastele ning eakamatele inimestele. Matkatakse radadel, kus kohati on raskusi lastekärude ja jalgratastega läbimisel, seega soovitame jätta need liikumisvahendid koju. Matka jooksul tehakse puhke- ja söögipause. Kindlasti soovitame kaasa võtta joogi ja kerge eine pikniku jaoks, võimalusel ka binokkel ja fotoaparaat, supelriided ja vihmakeep. Jalga loomulikult mugavad matkajalatsid. Osalejal tuleks matkaks planeerida terve päev.

Täpsem info matkadest on leitav aadressilt – matkad.elektriraudtee.ee/

Allikas: Elektriraudtee AS 28.07.2010 pressiteade