Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Kaitsevägi / ERNA retk toimub sellel aastal seitsmesajal ruutkilomeetril

ERNA retk toimub sellel aastal seitsmesajal ruutkilomeetril

Prindi see artikkel
4. august 2010

Erna retk 2009 (foto: www.mil.ee)

Erna retk 2009 (foto: www.mil.ee)

Kolmapäeval algavast sõjalis-sportlikust ERNA retkest osavõtjad liiguvad ligikaudu seitsmesaja ruutkilomeetri suurusel alal Harjumaal ja Lääne-Virumaal.

Kokku läheb rajale 24 võistkonda kuuest riigist, teatas ERNA selts. Kolme võistkonnaga osaleb Kaitseliidu Harju malev, kaks võistkonda on välja pannud Kaitseliidu Tartu, Tallinna ja Järva malevad ning kõrgem sõjakool. Välisvõistlejaist on kahe võistkonnaga esindatud Soome ja Rootsi.

Ühe võistkonnaga alustavad maailma üheks raskeimaks peetud sõjalist võistlust Belgia ja Leedu, Kaitseliidu Põlva malev, politsei-ja piirivalveamet, Kirde kaitseringkond, Kaitseliidu Pärnu malev, Scoutspataljon, Kuperjanovi jalaväepataljon ning Kaitseliidu Tallinna maleva Nõmme malevkond. Kaitseliidu Alutaguse malev on esindatud naiskonnaga. Vaatlejatena osalevad sel aastal ERNA retkel Hiina ja Gruusia.

Kaitseväe, Kaitseliidu ja ERNA seltsi korraldatava võistluse ülem on Kaitseliidu ülem kolonelleitnant Raivo Lumiste, võistluste peakohtunik on tänavau kolonelleitnant Robert R. Williams USA-st ning staabiülem major Peter Holmqvist Rootsist. Kohtunikeks on traditsiooniliselt ka sel aastal Põhjala sinibarettide esindajad. Vastutegevuses osaleb Kaitseliidu erinevate malevate liikmeist koosnev kompanii suurune üksus.

Uudsena peavad võistlejad sel aastal arvestama vastutegevusega kogu võistlustrassi ulatuses ning tavalisest enam tuleb tuleb neil teha õigeid valikuid, lisaks kohustuslikele ülesannetele antakse võistlejatele võimalusi lisapunktide teenimiseks vabatahtlikke ülesandeid täites.

ERNA retk 2010 algab piduliku rivistusega kolmapäeva hommikul Tallinnas Jüriöö pargis. Iga-aastase tavana mälestavad võistluse korraldajad pärgade panekuga Kautla memoriaalil seal 1941. aastal punaarmee poolt mõrvatud külarahvast ja sõjapõgenikke. Võistlus algab kell 16 dessandiga Eesti Mereväe laevalt “Tasuja” ja piirivalvelaevalt “Valvas” Salmistu rannale ning lõpeb laupäeva hommikutundidel lõpujooksuga.

Kahel viimasel aastal on ERNA retke võitnud Tartu kaitseliitlased, 2009. aastal võitsid tartlased nii esimese kui ka teise koha.

ERNA selts korraldab ERNA retke 1994. aastast, meenutamaks rahvusvahelise patrullvõistlusega 1941. aasta sõjasuve sündmusi, mil eesti vabatahtlikest koosnenud Soome sõjaväe kaugluurerühm paisati Punaarmee poolt okupeeritud Eestisse, kus nad osalesid võitluses NKVD väeosade ja hävituspataljonide vastu. Tänu ERNA luurerühma tegevusele õnnestus Kautla metsadesse peitunud umbes kahel tuhandel põgenikul pääseda kindlast surmast. ERNA näol oli tegemist esimese organiseeritud relvastatud vastupanuga Eestit okupeerinud vallutajatele.

Vaata ka – www.erna.ee

Allikas: BNS, 03.08.2010