Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Keskkond / Täna algab viies Põlvamaa ökofestival

Täna algab viies Põlvamaa ökofestival

Prindi see artikkel
16. august 2010

okofestival2010Täna, 16. augustil algab viies Põlvamaa ökofestival “Rohelisem elu 2010″, mis tutvustab erinevate seminaride, kursuste ja retkede kaudu loodust ning looduslähedasi eluviise.

Sel aastal keskendub festival looduse kaitse ja säästva kasutuse teemadele. Festivali patrooni Urmas Klaasi sõnul on Euroopa keskkonnapoliitika sisuliselt suunatud sellele, et taastada inimese loomulik suhe loodusega: “Kohalike taastuvate kütuste ja materjalide eelistamine, säästlik suhtumine loodusesse, kohaliku värske ja puhta toidu väärtustamine ehk elamine mõtte järgi “Rohelisem elu” on aktuaalsem kui kunagi varem, ja Põlvamaal on, mida selles kontekstis rääkida. Järjekordne ökofestival kutsub kõiki looduse sõpru Põlvamaale!”

Festivali avab täna, esmaspäeval kell 14 Põlva talurahvamuuseumis toimuv seminar “Profilt profile”, mis keskendub uutele keskkonnatehnoloogiatele ning hariduse- ja töövõimalustele, mis praegu ning tulevikus keskkonnasektoris tekivad. Seminari lõpetab ühine lõkkeõhtu ja simman, kuhu on oodatud kõik huvilised.

Ökofestivali nädalal toimub koos Eestimaa Looduse Fondiga talgureis Mustoja maastikukaitsealale, kursustel õpitakse vanu tarkusi – maakiviehitust, vanade rõivaste uueks õmblemist, looduslike värvide kasutamist ning kohalikest viljadest toiduvalmistamist. Loodust võib nautida retkedel Meenikunno rappa ja Tilleorgu, loodusfoto kursusel või ka öisel vähipüügil. Kokku toimub festivali raames Põlvamaa erinevais paigus üle viieteistkümne ettevõtmise.

Festivali projektijuhi Ulla-Maia Timmo sõnul on küll enamik kursuste-retkede kohtadest broneeritud, kuid kindlasti tasub kõigil huvilistel tulla laupäevasele perepäevale Karilatsi. Põlva talurahvamuuseumi territooriumil saab teoks suur loodustoodete laat, toimub mahepõllumajanduse seminar ja avatud on töötoad. Päeva mängivad rõõmsaks Kukerpillid, Eesti Mandoliinide Orkester ja Põlva Lõõtsaklubi ning, nagu tavaks, esitatakse armastatud lemmiklaule koos publikuga.

Ökofestivali korraldab SA Põlvamaa Arenduskeskus koos Keskkonnaameti, Põlva Maavalitsuse ja Põlvamaa Omavalitsuste Liiduga. Festivali toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Allikas: Põlva maakonnaportaali 16.08.2010 pressiteade