Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Terved eluviisid / Tervis / Innokas Medical laiendab oma tegevust Eestis

Innokas Medical laiendab oma tegevust Eestis

Prindi see artikkel
16. august 2010

InnokasMedicalMeditsiinis kasutatavate tehnoloogiliste seadmete kavandamisele ja tootmisele spetsialiseerunud Soome firma Innokas Medical Oy laiendab Eestis tegevust.

Firma Rakveres asuv tehas loodi 2006. aastal elektroonikaseadmete koostamiseks. Hetkel on Innokas alustanud tegevust eesmärgiga panna alus uuele ettevõttele nimega Innokas Medical Estonia OÜ. Ees seisavad märkimisväärsed investeeringud masinatesse ja seadmetesse.

Tegevdirektori Jouni Ihme sõnul jätkab uus firma tegevust praegustes ruumides, mida on suveperioodil laiendatatud. Uued ruumid saab firma enda kasutusse augustikuu jooksul.

”Loodud ettevõtte käivitamisega laieneb meie tootmistegevus Eestis elektroonikaseadmete koostamiselt üle suuremate terviklahenduste haldamisele. Lisaks sellele arendame Eestis ja selle lähinaabruses välja terviklikud logistika- ja hankelahendused. Nende meetmete strateegiliseks eesmärgiks on pakkuda järjest keerukamaid meditsiiniseadmeid klientidele just meie Eesti tehasest ” ütleb Jouni Ihme.

Firma pikaajaline koostöö kohalike ettevõtjatega kestab edasi. Jouni Ihme sõnul on see parim viis tootmisprotsessi edasiarendamiseks. Innokas Medical annab Rakveres praegu tööd 30 inimesele, investeeringute kasvades suureneb märgatavalt ka ettevõtte personal.

Innokas Medical on Soomes ainus ettevõte, mis on spetsialiseerunud ainult tervishoiutehnoloogia seadmetele ja nende kavandamisele ja tootmisele. Firma käive on üle 17 miljoni euro. Kasv on olnud kiire ning firma eesmärk on saada silmapaistvaks rahvusvaheliseks meditsiinitehnika tootjaks.

Allikas: firma 16.08.2010 pressiteade