Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Terved eluviisid / Tervisesport / Algas Tabasalu kergliiklustee tunneli ehitus

Algas Tabasalu kergliiklustee tunneli ehitus

Prindi see artikkel
16. august 2010

jalgratturidTabasalu-Tallinn kergliiklustee ehitusel algas täna Tabasalu panganõlva aluse tunneli rajamine, betoontunneli valamise ajal on maanteetõusul korraldatud kahesuunaline ümbersõit.

Tabasalust Tallinnani kulgeva kergliiklustee ehituse tellija on Harku vald. “Kolme ja poole km pikkuse kergliiklustee ehituse maksumus on 9,2 milj krooni, ehitust aitab rahastada Euroopa Regionaalarengu Fond,” rääkis Harku abivallavanem Vello Viiburg. “Tee rajamise käigus tehakse ära ka ettevalmistustööd valgusoptilise sidekaabli rajamiseks, mis võimaldab vallaelanikele ülikiiret internetti.”

Valla piirides kulgeb kergliiklustee läbi 22 kinnistu. “Enamiku omanikega oleme maade kasutamiseks kokkuleppe saavutanud,” lisas Viiburg. “Maade väljaostmiseks on kulutatud 1,2 milj krooni.”

Kergliiklusteed ehitab Teede REV-2, kes võitis Tallina ja Harku vallavalitsuse ühise riigihanke 13,1 miljoni krooni suuruse pakkumisega. Tallinna linna piiridesse jääb tee 0,8 km pikkune teelõik. Kogu ehituse valmimise tähtaeg on 15. oktoober.

Teelõigu valmimisega saab jalgrattal sõita Murastest linnani.

Allikas: Harku vallavalitsuse 16.08.2010 pressiteade