Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Terved eluviisid / Sport / Jõustruktuuride Spordimängudest on saamas traditsioon

Jõustruktuuride Spordimängudest on saamas traditsioon

Prindi see artikkel
16. august 2010

PolitseiSpordiliit13. augustil Eesti Politsei Spordiliidu eestvedamisel Rakvere spordikeskuses peetud II Jõustruktuuride Spordimängud võitis Politsei- ja Piirivalveamet.

Juba teist korda said Rakveres kokku aktiivsed sportlased Siseministeeriumi, Justiitsministeeriumi, Kaitseministeeriumi haldusalas olevate asutustest ning Maksu- ja Tolliametist. Stardijoonele koondus ühtekokku üle 390 sportlase, kes kõik soovisid näidata ainult parimaid tulemusi.

II Jõustruktuuride Sportmängud avati rongkäiguga Rakvere Spordikeskuse staadionil. Avasõnad laususid siseminister Marko Pomerants, Rakvere linnapea Rannar Vassiljev ja Eesti Politsei Spordiliidu president Kalle Laanet. Sportlaste nimel sai sõna Eesti politsei 2009. aasta parim meessportlane Allar Raja.

Eesti Politsei Spordiliidu president Kalle Laanet avaldas avasõnu lausudes heameelt selle üle, et masu pole suutnud murda Eesti Politsei Spordiliidu püha üritust ning tänas kõiki, kes traditsiooni jätkumisele oma õla alla on pannud. “Kõige olulisem jõustruktuurides töötavate inimeste puhul on see, et ühtmoodi terved ja treenitud oleksid nii füüsiline kui ka vaimne pool. Mul on hea meel tõdeda, et oleme suutnud oma osalejaskonda võrreldes esimeste mängudega kasvatada. See näitab, et sport on jõustruktuurides au sees. Meie inimesed näevad igapäevaselt vaeva selle nimel, et oma võimeid arendada ja end ületada. Ei ole välistatud, et tulevikus võtab võistlus ka rahvusvahelised mõõtmed ja järgnevatele mängudele ootame osalema kolleege, sõpru naaberriikidest,” Lisas Laanet.

Päeva jooksul selgitati Lääne-Virumaa eri paigus parimatest parimad nii võistkondlikel kui individuaalaladel. Võisteldi võrkpallis, males, lamades surumises, laskmises, ujumises, jalgrattakrossis, kergejõustikus ja köieveos.

Päeva esimesteks aladeks, kus sai teineteiselt mõõtu võtta, olid võrkpall, lamades surumine ja male. Kui kahel esimesel alal võidutsesid Politsei-ja Piirivalveameti sportlased, siis males pidid nad koos Sisekaitseakadeemiaga jagama esimest ja teist kohta. Keskpäeval aset leidnud laskmises tunnistati parimateks Kaitseliidu laskurid. Ujumist ja jalgrattakrossi valitsesid jällegi Politsei-ja Piirivalveameti sportlased. Võistluspäeva viimasteks spordialadeks olid kergejõustik ja köievedu. Kui esimese puhul tuli kaasvõistlejail taas kord Politsei- ja Piirivalveameti paremust tunnistada, siis köieveo alavõit kuulus kindlalt Kaitseliidule.

Omaette põnev võistlus peeti asutuste juhtide vahelises jõukatsumises. Proovile pandi juhtide ajataju ja täpsus, kindel käsi, kiire reageerimine olukorrale ning koostöö ja usaldus oma asutuse töötajate osas. Juhtidest osutus parimaks Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse direktori asetäitja Agu Leinfeld, kellele järgnesid Kaitsepolitseiameti peadirektori asetäitja Aleksander Toots ja Justiitsministeeriumi asekantsler Priit Kama.

II Jõustruktuuride Spordimängude lõppedes, võime taaskord tõdeda, et Siseministeeriumi, Justiitsministeeriumi, Kaitseministeeriumi haldusalas olevatest asutustest ning Maksu- ja Tolliametist kõige sportlikumad töötajad töötavad Politsei-ja Piirivalveametis, sest just neile anti spordimängude pidulikul lõpetamisel Rakvere Kuursaalis üle 2010.a võidukarikas ning Jõustruktuuride Spordimängude rändkarikas.

Traditsiooniga korraldada üle aasta toimuvad Jõustruktuuride Spordimängud tegi 2008. aastal algust Eesti Politsei Spordiliit. Esimestel Jõustruktuuride Sportmängudel osales 329 sportlast ja mängud võitis politsei.

II Jõustruktuuride Sportmänge toetasid: Eesti Politsei Spordiliit, Politsei- ja Piirivalveamet, Siseministeerium, Justiitsministeerium, Kaitseliit, Hasartmängumaksunõukogu, Salvest ja A.Le Coq.

Kõik võistlusprotokollid leiate ka Eesti Politsei Spordiliidu kodulehelt

Allikas: PPA 16.08.2010 pressiteade