Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / UNICEF toetab Pakistani üleujutustes kannatada saanud laste peresid

UNICEF toetab Pakistani üleujutustes kannatada saanud laste peresid

Prindi see artikkel
17. august 2010

unicef logoPühapäeval Pakistani jõudnud ÜRO peasekretär Ban Ki-moon palus rahvusvahelist üldsust andma kiiret abi üleujutuste all kannatavatele miljonitele inimestele. Maailma Tervishoiuorganisatsiooni andmeil on seni vaid üks inimene haigestunud koolerasse, kuid kui olukorra parandamiseks kiiresti midagi ette ei võeta, võib mõne aja pärast haigestunute arv ületada 300.000 piiri.

ÜRO teatas läinud nädalal, et Pakistan vajab kiiret abi 459 miljoni dollari ulatuses, kuid pikemas perspektiivis kulub riigi taasjaluleaitamiseks miljardeid. Seni on rikaste riikide abivalmidus olnud napp, ööpäevad läbi tegutsevad enamasti rahvusvahelised organisatsioonid nagu Punane Rist. ÜRO Peasekretär Pan Ki-moon kinnitas, et humanitaarkatastroof on praegu oluliselt suurem kui 2005. aasta maavärina ajal. Rahvusvaheline üldsus tõttas ka siis Pakistanile appi.

Seal kus Pakistani suurima, Induse jõe tavalaius on 3 km, on veetulvad muutnud selle 15 km laiuseks. Üleujutused Induse jõe valg- alal peaksid jõudma tippu sel nädalal Punjabi ja Sindhi provintsis, kinnitavad meteoroloogid. Nende andmeil pole Pakistanis juba 80 aastat nii ulatuslikke üleujutusi olnud.

“Looduskatastroofide, relvakonfliktide ja teiste rahvusliku mõõtmetega õnnetuste puhul kannatavad just kõige enam lapsed. Suur looduskatastroof Pakistanis on hävitanud ligi 900 000 elamut ja veetulvade tõttu kodud täielikult kaotanud või ajutiselt oma elukohast on lahkuma sunnitud ligi 20 miljonit inimest. Hukkunute arv läheneb 2000-le. Eesti inimesed ja ettevõtted ei ole olnud ükskõiksed, kui on vaja aidata kriisikoldes olevaid inimesi, olgu see siis Aasiamaid laastanud tsunaami või Haiti maavärin. Mitmed ÜRO agentuurid, seal hulgas ka UNICEF püüavad koostöös teiste rahvusvaheliste organisatsioonidega anda esmast kriisiabi Pakistanile. Iga annetatud kroon jõuab UNICEFi abimeeskondade kaudu praktilise abina kohale, püüdes rahuldada inimeste esmaseid vajadusi.” – Toomas Palu

UNICEF Eesti Rahvuskomitee annetusarved:

SEB Pank 10052039502009

Swedbank 221049382034

Sampo pank 332029950003

märgusõnaga “Pakistan”

Allikas: UNICEF Eesti 17.08.2010 pressiteade