Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / President / Eesti võõrustab oma rahvusvahelisi sõpru

Eesti võõrustab oma rahvusvahelisi sõpru

Prindi see artikkel
18. august 2010

Vaira Vike-Freiberga (foto: www.eu-russiacentre.org)

Vaira Vike-Freiberga (foto: www.eu-russiacentre.org)

18.-20. augustil peetakse Eesti sõprade rahvusvahelist kokkutulekut, mida korraldavad ja võõrustavad EAS, Vabariigi President, peaminister Andrus Ansip ja suurettevõtja ning Maroko aukonsul Eestis Margus Reinsalu.

Tänu- ja turundusüritusena mõeldud sündmuse käigus peetakse ajurünnak Eesti ees seisvate valikute teemal ning tutvutakse eesti kultuuriga. Eesti sõpru võõrustavad ka president Toomas Hendrik Ilves, peaminister Andrus Ansip, EASi juhatuse esimees Ülari Alamets, suurärimees Margus Reinsalu; jalutuskäiku vanalinnas veab poliitik ja endine peaminister Mart Laar.

„Lisaks oma inimestele peab Eesti oma edu eest olema tänulik ka sadadele sõpradele teistes riikides, kes on meid kõigiti aidanud,” kommenteeris EASi juhatuse liige Maria Alajõe. „See on meie viis avaldada tänu ning küsida tagasisidet ja nõu edaspidiseks,” lisas ta.

40 inimesest koosnev seltskond külastab Birgitta Festivali Pirital ja Oandu vesiveskit Lahemaal. 20. augustil tähistatakse ühiselt Eesti Vabariigi taasiseseisvuspäeva.

Teiste seas väisavad kolmapäevast reedeni toimuvat üritust autofirma Pagani asutaja ja tegevjuht Horacio Pagani, Briti autotootja Ascari omanik ja asutaja Klaas Zwart, Credit Suisse Soome ja Baltimaade tegevjuht Jari Pulkkinen, Hilton Euroopa president Simon Vincent, Vardar AS-i tegevjuht Johannes Rauboti ning Läti endine president Vaira Vike-Freiberga.

Kutsutavate kohta tegid ettepanekuid kümned inimesed nii poliitika, kultuuri kui ettevõtluse alalt. Kui ettevõtmist saadab edu, siis loodavad korraldajad kujundada sellest igasuvise traditsiooni.

Konkreetsele ettevõtmisele andis tõuke president Toomas Hendrik Ilvese ja ettevõtja Margus Reinsalu mõttevahetus tänavu kevadel, misjärel nad kaasasid ettevalmistamise protsessi EASi. Üheskoos jõuti antud ürituse formaadi ning teostuseni.

Allikas: BNS, 17.08.2010; www.eas.ee