Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Jägala Linnamäele kavandatakse arheoloogilist külastuskeskust

Jägala Linnamäele kavandatakse arheoloogilist külastuskeskust

Prindi see artikkel
18. august 2010

Foto: www.klint.envir.ee

Foto: www.klint.envir.ee

Jõelähtme vallavolikogu kehtestas osaliselt Jägala-Joa küla Linnamäe maaüksuse puhkeala detailplaneeringu, mis peaks huvi pakkuma nii turistile kui ka vallaelanikule.

Tulevikus on plaanis avada Linnamäe arheoloogiline külastuskeskus – arheopark, mis tutvustab nii õuepindalalt suurimat Eesti linnust-Linnamäed kui kogu iidse ajalooga ümbruskonda tervikuna. Oma vanuselt ja suuruselt on Jägala linnamägi unikaalne kogu Põhja-Euroopas ning teadaolevalt on linnus rajatud juba mõned sajandid enne meie aega.

Volikogu andis nõusoleku hoonestusõiguse eellepingu sõlmimiseks MTÜ Jägala-Linnamäe kasuks viiekümneks aastaks ja mittetulundusühingu liikmeks astumiseks. Hoonestusõigus seatakse eeldusel, et piirkondade konkurentsivõime tugevdamise toetuse programmi esitatud taotlus kinnistule kavandatud arheoloogilise külastuskeskuse projekti rahastamiseks rahuldatakse. MTÜ Jägala-Linnamäe peab kinnistule kavandatud arheoloogilise külastuskeskuse välja ehitama ja kasutusele võtma kümne aasta jooksul alates lepingu sõlmimisest. Jõelähtme vald astub MTÜ Jägala-Linnamäe liikmeks.

Allikas: Jõelähtme vallavalitsuse 17.08.2010 pressiteade