Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Majandus / Euro tulek / Narvas avati esimene euronäitus

Narvas avati esimene euronäitus

Prindi see artikkel
18. august 2010

Euro180810Täna, 18. augustil avasid rahandusminister Jürgen Ligi ja Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Pille Vaher Narvas Astri kaubanduskeskuses eurot tutvustava rändnäituse. Näitus ning sellega kaasnevad seminarid ja viktoriinid on osa üleriigilisest teavitusest, millega soovitakse suurendada Eesti elanike teadlikkust eurole ülemineku praktilistest aspektidest.

Euroopa Komisjoni ja Rahandusministeeriumi eestvedamisel avatud euronäitus käsitleb olulisemaid eurot puudutavaid teemasid tutvustades muu hulgas Euroopa ühisraha ajalugu ja euroalaga liitumise tingimusi. Näitusel saab infot euro pangatähtede valmistamise kohta, samuti tutvustatakse põhjalikult rahatähtede struktuuri ning turvaelemente. Kõige muu hulgas räägitakse euro kohast maailmas ning sellest, mis kasu euro endaga kaasa toob. Vastavatud euronäitus on kaasaegne ja interaktiivne – palju on kasutatud puutekraaniga stende ja audiovisuaalseid elemente. Samuti saavad külastajad panna viktoriinis proovile oma teadmised eurost.

Lastele on loodud omaette ala, kus saab mängida arvutimänge, panna kokku puslesid, joonistada eurosid ja jagada maid Euroopa magnetkaardil. Lapsed saavad tutvuda müntide tagakülgedega, mis on kõigis eurot kasutavates riikides isesugused, ja uurida läbi ajaloo reisides euro ajalugu. Kõik näituse külastajad saavad endale mälestuseks vermida suveniirmündi.

„Euronäitus ei räägi mitte ainult rahatähtedest ja müntidest, vaid näitab ka Euroopa Liidu ja meie ühisraha poolt loodavaid võimalusi. Sellel näitusel saab kiiresti ülevaate euro ajaloost ja sellest, kuidas Euroopa Rahaliit töötab. Ma loodan südamest, et tänu sellele näitusele saab euro Eesti elanikele tuttavamaks,“ rääkis näituse avamisel Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Pille Vaher.

Rahandusminister Jürgen Ligi ütles näitust avades, et euro kui Euroopa ühine raha on ka meie raha. „Euro on suur ja rahvusvahelise usalduse pälvinud valuuta. Üleminek Euroopa ühisrahale lisab usaldusväärsust, muudab Eesti investoritele atraktiivsemaks ning aitab kaasa siinse majanduse elavnemisele,“ rääkis Ligi. Samas rõhutas minister, et euro ei ole kasulik mitte ainult Eestile, vaid kogu Euroopale, sest Euroopa majandus on paljuski just tänu eurole taastumas oodatust kiiremini.

Astri keskuses avatud euronäitus on eesti ja vene keeles, sissepääs on kõigile tasuta. Näitus jääb Narvas avatuks kuni 12. septembrini. Alates 20. septembrist on euronäitus üleval Tallinnas Ahhaa keskuses ning 8. novembrist Tartu Lõunakeskuses.

Allikas: Rahandusministeeriumi 18.08.2010 pressiteade