Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / President / President Ilves tutvus Lääne-Virumaal tormikahjustustega ja osaleb Ebavere heategevuskontserdil

President Ilves tutvus Lääne-Virumaal tormikahjustustega ja osaleb Ebavere heategevuskontserdil

Prindi see artikkel
18. august 2010

THIlves5President Toomas Hendrik Ilves külastas täna Lääne-Virumaad, kus tutvus Rakvere linnas ning Väike-Maarja ja Laekvere vallas viimaste nädalate tormikahjustustega.

Riigipea käis Rakvere Gümnaasiumis, mille katuse lõhkus 8. augusti torm, ning tormi tõttu katusteta jäänud Väike-Maarja korrusmajade juures ja Väike-Maarja kirikus, mille torni murdis augustitorm. Samuti külastas president Ilves Muuga spordihoonet Laekvere vallas, millelt 15. augusti torm viis osa katusest, ja samas hoones asuvat raamatukogu ning Klitsi mõisa tormis kannatada saanud parki.

Riigipeale andsid ülevaate tormikahjude likvideerimisest Rakvere linnapea Rannar Vassiljev, Väike-Maarja vallavanem Urmas Tamm ja Laekvere vallavanem Aarne Laas. President Ilves avaldas lootust, et võimalikult kiiresti taastatakse elektriühendus majapidamistes, kus see veel puudub.

Vabariigi President kohtus ka Ida-Eesti Päästekeskuse direktori Ailar Holzmanniga, kes tutvustas päästjate tegevust nii otseste tormikahjude kõrvaldamisel kui ka kriisireguleerimise operatsioonidel viimase kahe nädala jooksul Lääne- ja Ida-Virumaal. Riigipea tunnustas elukutseliste päästjate professionaalsust ja kiiret tegutsemist, mis aitasid lahendada nii mõnegi kriisiolukorra ning vähendada paljude inimeste murekoormat.

President Ilvese sõnul näitasid augustitormid, kui palju on meie keskel hoolivust, abivalmidust, mõistmist ja kaastunnet, sest ligimesed läksid vabatahtlikult üksteisele appi: aitasid koristada langenud puid, katta tuulest viidud katustest paljaks jäänud majaotsi, korraldasid talguid hättasattunute mure leevendamiseks ning tormis kannatanud valdu aitasid teised omavalitsused nagu ka kohalikud ettevõtted.

“Selline käe ulatamine väärib tunnustust ja kummardust,” ütles president Ilves.

“Me saame neist augustitormidest noppida vähemalt kolm tarkusetera. Esiteks: tormiks tuleb valmis olla. Teiseks: tormilt tuleb õppida. Kolmandaks: viimane torm ei jää viimaseks,” sõnas riigipea, pidades vajalikuks senisest ulatuslikumat oma kodude kindlustamist ja elektriühenduste maakaabli kasutamist.

Täna õhtul osalevad president Ilves ja Evelin Ilves kell 20 algaval heategevuskontserdil Ebavere lauluväljakul, millega toetatakse Väike-Maarja kiriku tormist murtud torni taastamist.

Allikas: presidendi kantselei 18.08.2010 pressiteade