Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Rakvere taotleb raha Arvo Pärdi Muusikamajale ja Vallimäe arendusprojektiks

Rakvere taotleb raha Arvo Pärdi Muusikamajale ja Vallimäe arendusprojektiks

Prindi see artikkel
18. august 2010

Rakvere180810ARakvere linn esitas taotlused EASi Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmile, et rahastada Arvo Pärdi Muusikamaja ehitamist ja Vallimäe arendusprojekti.

Esimese finantseerimise puhul tekib tänase spordisaalina kasutuses oleva Pauluse kiriku renoveerimise ja juurdeehitusega multifunktsionaalne muusikakeskus, mis nime ja sisu pooles oleks pühendatud linna aukodanik Arvo Pärdile. Teise realiseerumisel korrastataks Vallimägi rajades sinna vajaliku infrastruktuuri ning 4000 istekohaga ning purikatusega kaetud esinemis- ja konverentsipaiga.

Rakvere linnapea Rannar Vassiljevi sõnul on jagatavale 200 miljonile kroonile üle-eestililiselt väga tihe konkurents, sest projekte esitati palju.

“Mõlema projekti esitamisele on eelnenud põhjalik eeltöö, mistõttu loodame, et vaatamata tihedale konkurentsile võiks vähemalt üks meie projekt toetust leida. Arvo Pärdi Muusikamaja oleks esimene püsiv turismiobjekt Eestis, mis seostub maailmakuulsa heliloojaga ning ka Vallimäele planeeritav purikatuse lahendus oleks Eestis ainulaadne,” ütles Rannar Vassiljev.

Arvo Pärdi Muusikamaja ehitusmaksumus on 66 mln krooni ning Vallimäe arendamisel 59 mln krooni. EASi Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programm rahastab projekte maksimaalselt 50 miljoni krooniga ühe projekti kohta.

Allikas: Rakvere linnavalitsuse 18.08.2010 pressiteade

Rakvere180810B