Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Kunst / Paides avati Arvo Pärdile pühendatud näitus

Paides avati Arvo Pärdile pühendatud näitus

Prindi see artikkel
20. august 2010

PaideAPart200810Täna avati Paide kultuurikeskuses Paidest pärit maailmakuulsa helilooja Arvo Pärdi 75. juubelile pühendatud Pärdi pidunädalate raames näitus „Kingitus Pärdile“, kus on eksponeeritud enam kui 30 Eesti kunstniku tööd, mis saanud innustust Arvo Pärdist või tema muusikast.

Näituse avamisel sai kuraator Leho Rubis tunda rõõmu suure hulga avamisele saabunud inimeste üle, kelle seas oli lisaks külastajatele ka kunstnikke, kes oma tööd näitusele saatnud on. „Suur heameel on tõesti näha, et tänase näituse avamisele on tulnud üle ootuste palju inimesi,“ lisas Rubis, kelle sõnul on näitus Paide kultuurikeskuses külastajatele avatud kuu aega igal päeval kell 10.00-18.00.

„Täna kahjuks Arvo Pärt ise näituse avamisele ei jõudnud, kuna viibib välismaal, kuid ta on lubanud tulla Paidesse 11. septembril, mil valib näitusele toodud tööde seast omale sünnipäevakingiks välja ka oma lemmikteose,“ lisas Rubis.

Avamisel kõnelenud Paide linnapea Kersti Sarapuu sõnul on maestro Arvo Pärdi näol tegu konkurentsitult kuulsaima paidelasega läbi aegade, kes on oma loominguga suutnud mõjutada nii teisi heliloojaid kui muusikasõpru läbi mitme põlvkonna.

Allikas: www.paide.ee