Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Kaitsevägi / Camp Bastionis teenivad eestlased tähistasid taasiseseisvumispäeva

Camp Bastionis teenivad eestlased tähistasid taasiseseisvumispäeva

Prindi see artikkel
21. august 2010

KV210810

NSE-9 logistikud heiskasid taasiseseisvumispäevaks Eesti lipu

Helmandi provintsis Camp Bastionis teenivad kaitseväelased tähistasid taasiseseisvumispäeva filmi Malev ühisvaatamisega ja 20. augusti teemalise lõbusa viktoriiniga.Jalaväekompanii Estcoy-10 täitis taasiseseisvumispäeval teenistusülesandeid patrullbaasi Wahidi ümbruses ja kontrollpunktides.

„Kuigi Afganistanis ei ole meil puhkepäevi, sest teenistust tuleb kanda iga päev, on rahvuspüha alati heaks põhjuseks kokku võtta kaitseväelasi, kes muidu nädalate kaupa üksteist ei näegi. Sellised kokkusaamised tugevdavad sidemeid ja aitavad üleval hoida meeskonnavaimu,“ ütles kontingendi ülem kolonelleitnant Riho Ühtegi.

Lisaks filmi vaatamisele ja viktoriinile olid NSE-9 logistikud organiseerinud õhtuks tagasihoidliku suupistelaua. 1991. aastal toimunud sündmuste tähistamisest võtsid koos rahvusliku toetuselemendi kaitseväelastega osa Eesti Afganistani kontingendi juhtkond, Edela Regionaalse väejuhatuse staabis teenivad eestlased, aga ka sel ajal Helmandis viibinud järgmise kontingendi ülem ja allüksuste ülemad.

Eesti kontingent Afganistanis koosneb jalaväekompaniist, logistilisest toetuselemendist, lähikaitsemeeskonnast ja staabiohvitseridest. Alates mai keskpaigast tagab Helmandi provintsis patrullbaasi Wahidi ümbruses kohalikele elanikele turvalist elu jalaväekompanii Estcoy-10, keda toetab Camp Bastionist logistiline toetuselement NSE-9.

Allikas: Kaitseväe Peastaabi 21.08.2010 pressiteade