Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Haridus ja teadus / Rahvusvaheline ettevõtluskonverents viib kokku noored ja vanemad ettevõtlusõppe uurijad

Rahvusvaheline ettevõtluskonverents viib kokku noored ja vanemad ettevõtlusõppe uurijad

Prindi see artikkel
23. august 2010

Foto: Andres Tennus / Tartu Ülikool

Foto: Andres Tennus / Tartu Ülikool

Täna, 23. augustil saab Tartu Ülikoolis alguse kuuepäevane Euroopa ülikoolide koostöövõrgustiku ESU (European University Network on Entrepreneurship) 7. ettevõtluskonverents ja doktorikool, mille peateema on ettevõtluse ja ettevõtlusõppe alane uurimistöö. Konverents toob Tartusse osalejaid 15 riigist Euroopast ja Aasiast.

Konverentsi ühe korraldaja, TÜ ettevõtluskeskuse teaduri Uuno Puusi sõnul on konverentsi üks eesmärke lisaks tavapärasele erialasele infovahetusele viia kokku noored ettevõtlusõppe uurijad ja kogenud teadlased. „Selline koostöö annab tõenäoliselt uue kvaliteedi nii doktorantide õppeprotsessile, kui ka uusi kogemusi teadastele suhtlemises noorte kolleegidega. Taolisest koostööst sündiv sünergia võiks olla aluseks edaspidisele viljakale rahvusvahelisele koostööle teadlaste vahel,“ ütles Puus.

Konverentsi peaesinejad on võrgustiku loojad ja eestvedajad, EM Lyon Business School’i (Prantsusmaa) professor Alain Foyelle ja Aalto Ülikooli (Soome) majandusteaduskonna ettevõtlushariduse professor Paula Kyrö. Esmakordselt ESU ajaloos osaleb konverentsil ka Euroopa Liidu ametlik esindaja Kamila Partyka. Eestit esindab võrgustiku akadeemilises komitees TÜ ettevõtluse professor Tõnis Mets.

Võrgustikku kuulub 13 Euroopa ülikooli. Võrgustiku koostöö sai alguse esimese rahvusvahelise konverentsiga 2002. aastal. Järgmine konverents toimub 2011. aastal Sevillas.

Rohkem infot: www.esu.fi/concept.html

Allikas: Tartu Ülikooli 23.08.2010 pressiteade