Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / Eesti Tervise Fond: Korrektsed ujumisoskused on olulised uppumissurmade vähendamisel

Eesti Tervise Fond: Korrektsed ujumisoskused on olulised uppumissurmade vähendamisel

Prindi see artikkel
24. august 2010

Foto: www.arenasport.ee

Foto: www.arenasport.ee

Koostöös Eesti Tervise Fondi, Kultuuriministeeriumi, Tallinna Ülikooli ja Ujumisliiduga on Ujumisliidu koduleheküljel võimalus vaadata ujumise algõppe videot ning selgeks saada ujumise põhitõed.

„Tänavusel suvel oleme pidanud tõdema, et Eesti inimeste ujumisoskus on puudulik, samuti ülehinnatakse oma võimeid,“ sõnas Eesti Tervise Fondi esimees dr. Eero Merilind. „Korrektsete ujumisoskuste omandamine on oluline uppumissurmade vähendamisel ning kunagi ei ole hilja ujumist korralikult selgeks õppida. Nüüdsest on ujumise algõppe videot võimalik vaadata leheküljelt swimming.ee/opiujuma/vaata/.“

Eesti Tervise Fondi algatas ka juunis ideekonkursi „Kuidas vähendada uppumissurmasid?“. Oma ettepanekuid saab saata augusti lõpuni Eesti Tervise Fondi koduleheküljelt ehf.ee/minuideed.php ja www.arst.ee internetiportaalist https://www.arst.ee/et/uppumissurmad.

Parimad ideed uppumissurmade vähendamiseks valib septembri keskel välja žürii, kuhu kuuluvad Evelin Ilves, südamearst Margus Viigimaa ja Maailma Terviseedenduse Assotsiatsiooni juhatuse liige Anu Kasmel.

SA Eesti Tervise Fond on asutatud 25. mail 2007, mille eesmärk on eesti rahva tervise areng, aktiivse eluea pikenemine, tervislike eluviiside propageerimine ning terviseteabe jagamine.

Allikas: SA Eesti Tervise Fond 24.08.2010 pressiteade