Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Keskkond / Tallinna uusim galerii avatakse näitusega „Vulkaan – looja ja hävitaja“

Tallinna uusim galerii avatakse näitusega „Vulkaan – looja ja hävitaja“

Prindi see artikkel
25. august 2010

Vulkanoloogia_flaier_1Täna, 25. augustil kell 14 avatakse Tallinna Tehnikaülikooli Muuseumi galerii Futurum näitusega „Vulkaan – looja ja hävitaja“.

Galerii avanäituse „Vulkaan – looja ja hävitaja“ ajendajaks on dramaatiline Eyjafjallajökulli purse Islandil. Väljapanek kajastab vulkaanide olevikku ja ajalugu ning tutvustab vulkaanilisi kivimeid. Kuigi Eestis näib maapind meie jalge all nii kindel ja liikumatu, on siiski väga paljudes maailma paikades selgelt tunda, et Maa on pidevas liikumises. Vulkaanid on meie planeedi hingamise ja elu üheks kõige selgemaks väljenduseks. Tihti võib isegi vulkaanilistes piirkondades olla elu kaua aega päris rahulik, aga vulkaanid võivad uinuda sadu, tuhandeid või isegi mitusada tuhat aastat kogudes energiat järgmiseks purskeks.

TTÜ Muuseumi direktori Liia Rebase sõnul saab näitusel näha kahetunnist videoprogrammi, mis viib meid Etnale, Strombolile, Erta Alele, samuti huvitavaid vulkaanilisi kivimeid nii mujalt maailmast kui ka Eestist.

Näitus on valminud koostöös TTÜ Geoloogia Instituudi, TTÜ mäeinstituudi, Eesti Geoloogiakeskuse, TÜ Geoloogiamuuseumi, Eesti Loodusmuuseumi, Islandi Ülikooli Geoteaduste Instituudi ning erakollektsionääride Enn Käissi, Kaarel Orviku ja Mati Stroomiga.

Näituse kuraator on TTÜ Muuseum ning kujundajad on Mari Kurismaa ja Mari Kaljuste. Eesti galeriimaastiku uue elluastuja, TTÜ Muuseumi galerii Futurumi eesmärgiks on tutvustada Tehnikaülikooli teaduskondade, instituutide ja asutuste uut loomet – uusi avastusi ning saavutusi. Galerii on avatud interdistsiplinaarsete teemadega näitustele ja kaasaegse kunsti eksponeerimisele.

Galerii on kujundanud tootedisaini firma Tentwelve, moodulid on teostanud Red Hat Group Design, valgustussüsteemid LED House OÜ, ehituse VAREK-E OÜ ning esitlustehnika on paigaldanud AS Datel.

Tallinna Tehnikaülikooli Muuseumi ja Raamatukogu ühistööna avatakse raamatukogus Eesti geoloogide vulkanoloogiaalaste teadustööde näitus. Näituse koostaja on Liidia Šeina ja kujundaja Tiia Eikholm.

Näitus„Vulkaan – looja ja hävitaja“ on avatud tööpäeviti 11.00–17.00. Näitus jääb avatuks 31. märtsini 2011.

Allikas: TTÜ 24.08.2010 pressiteade