Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Kunst / Välisministeeriumis avati Eesti noorte disainerite näitus

Välisministeeriumis avati Eesti noorte disainerite näitus

Prindi see artikkel
25. august 2010

Karin Luuk: loomapadjad "Mine metsa"

Karin Luuk: loomapadjad "Mine metsa"

Välisminister Urmas Paet ja Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi avasid täna välisministeeriumis Eesti noorte disainerite näituse “SÄSI”.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on uus ja noor disain Eesti loomemajanduse üha enam tähtsustuv osa ning omab täna tugevat potentsiaali rahvusvaheliselt. “Välisministeerium saab aidata kaasa Eesti disaini tutvustamisel. Noorte disainerite partneriteks on majandus- ja kultuuridiplomaadid saatkondades, kes saavad nõu anda ja aidata väliskontakte sõlmida,” lausus välisminister Paet.

Näitusel “SÄSI” tutvustatakse Eesti Noore Disaineri auhind SÄSI 2010 nominente ja võitjat. Käesoleval aastal võitis Eesti Noore Disaineri auhinna SÄSI 2010 tekstiilidisainer Karin Luuk. Väikse SÄSI preemiatega tunnustati keraamik Raili Keivi ning tootedisainerite tandemit Sven Sellikut ja Pent Talvetit.

Auhind antakse noorele Eesti disainerile väljapaistva tootedisaini alase tegevuse eest kolmel viimasel aastal. SÄSI konkursi algatas 2005. aastal MTÜ Sina, Mina ja Keegi, esimesed kolm konkurssi aastatel 2005-2007 korraldati koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga, 2010. aastal on partneriks Eesti Disainikeskus.

Lisainfo – www.sasi.ee/et/uudised/2010

Allikas: Välisministeeriumi 25.08.2010 pressiteade