Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Haridus ja teadus / Eestist on saanud oluline mobiilpositsioneerimise rakenduste arenduskoht

Eestist on saanud oluline mobiilpositsioneerimise rakenduste arenduskoht

Prindi see artikkel
26. august 2010

MobileTartu26.-28. augustil toimub Tartu Ülikooli geograafia osakonnas rahvusvaheline seminar ja doktorikool “Mobile Tartu 2010″, mille peateema on mobiilpositsioneerimise rakendamine geograafilises uurimistöös ja mobiilsidel põhinevate asukohapõhiste teenuste arendamine.

Ürituse eestvedaja, TÜ inimgeograafia professori Rein Ahase sõnul on Eesti on kujunenud üheks oluliseks mobiilpositsioneerimise põhiste rakenduste ja uurimismeetodite arenduskohaks. “Siinsed IT ettevõtted ja ülikoolid on arendamas erinevaid lahendusi mobiiltelefonide rakendamiseks. Mobile Tartu rahvusvaheline seminar toimub Tartu Ülikoolis juba teist korda ja see on kujunenud mobiilpositsioneerimisega tegelevate inimgeograafide ja infotehnoloogide oluliseks foorumiks maailmas,” lisas Ahas.

Üritusel tulevad arutlusele linna- ja turismigeograafia, andmekaitse ja andmetöötluse, metoodika ja tehnoloogilise arenguga seotud teemad. Eraldi teema on operaatoritele suunatud teenuste väljaarendamine ja kaardirakendused.

Seminaril osaleb uurijaid 17 riigist, sealhulgas USA, Euroopa ja Hiina juhtivatest ülikoolidest.

Ürituse läbiviimist toetab EITSA, Majandusteaduste doktorikool ja TÜ ökoloogia ja maateaduste instituut. Uurimiseksperimentide läbiviimisel osalevad EMT ja TÜ spin-off firma Positium LBS.

Rohkem infot: www.ut.ee/mobiletartu

Allikas: Tartu Ülikooli 26.08.2010 pressiteade