Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muusika / Reedel algav Emajõe festival pakub sportlikke veeelamusi ja meelelahutust

Reedel algav Emajõe festival pakub sportlikke veeelamusi ja meelelahutust

Prindi see artikkel
27. august 2010

TartuTerve eeloleva nädalavahetuse on kõigil võimalus osa võtta V Emajõe festivalil toimuvatest arvukatest võistlustest ning muudest jõega seotud üritustest.

Igal aastal lisandub jõefestivalile midagi uut ning seekord on suuremalt ette võetud erinevad võistlused. Esimest korda toimuvad avaveeujumise võistlused Emajõe karikale, kuhu oodatakse osalema nii sportlasi kui harrastajaid. Reedel saab aga algust teha järjekorras juba VIII sildade jooksuga. Laupäeval toimub kalapüügivõistlus, avaveeujumine ning kella kolmest päeval vallutavad jõe sõudjad.

Sellel aastal on festivali lava asemel praam „Koit“, mis varem teenindas Piirissaarele sõitjaid. Ligi 40meetrine praam ulatub Kaarsillast Atlantise kaini.

Reede õhtul toimub loomulikult festivali avalöök, mis tõstab esile Tartut kui sisevete pealinna, kus oluline roll on just paadimeestel, kalameestel, suvitajatel ja veesportlastel. Muusika eest kannab hoolt Svjata Vatra.

Festivali raames jõuab Emajõe vetesse ka suvi läbi erinevates sadamates etendusi andnud Purjevarjuteater. Lodja peal toimub lodjatsirkus, kus näeb ka OMAtsirkuse akrobaatide etendust „Piraadid“.

Laupäeval täituvad kaldad ja paadisild erinevate paatide, paadiosade, selleks vajaliku varustuse jms esitlustega. Põhjust on tulla kogu perega, sest avatud on laat ning ka laste- ja noorteala. Praamil tegutseb jõemuuseum.

Festivali lõpetab traditsiooniline jõeparaad, mis jätkub rannapeoga “Jõetreff 2010″ Lodjakoja juures, kus ei unustata ka 28. augusti muinastulede öö traditsiooni.

Programmiga saab tutvuda ja oma valiku teha festivali kodulehel www.tartu.ee/emajoefestival

Allikas: Tartu Linnavalitsuse 25.08.2010 pressiteade