Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Terved eluviisid / Tervis / Eesti Tervise Fond alustab soodsate ujumiskursuste korraldamisega

Eesti Tervise Fond alustab soodsate ujumiskursuste korraldamisega

Prindi see artikkel
27. august 2010

UjujadEesti Tervise Fond koostöös Nõmme ujulaga pakub ujumisoskuseta inimestele võimalust läbida ujumiskursused. Tunnid algavad septembri keskel – pooleteise kuu jooksul läbitakse 10 ujumistundi.

Eesti Tervise Fondi esimehe dr Eero Merilinnu sõnul on oodatud nii noored kui vanad, vastavalt registreerunute arvule komplekteeritakse ka õpperühmad. „Tänavune suvi on näidanud, et eestlase ujumisoskus on puudulik ning selle tõttu on juhtunud liiga palju traagilisi õnnetusi. Lisaks ideekonkursile „Kuidas vältida uppumissurmasid?“ ning internetis avaldatud ujumise õppevideole otsustasime organiseerida ka ujumiskursused.“

„Esialgu on planeeritud 10 ujumistunni hinnaks 250 krooni. Sõltuvalt tahtjate hulgast võib kursuse hind muutuda, kuid 250 krooni on maksimum,“ rääkis dr Merilind. „Kui leitakse vajalikke finantse, võib kursuste hind kujuneda veel soodsamaks. Hetkel on meil võimalik pakkuda ujumisõpet 100 inimesele. Sellel aastal on uppumissurma surnud juba üle 80 inimese, loodame, et kui suudame vähemalt sama paljudele talve jooksul ujumise selgeks õpetada, on järgmisel aastal uppunuid vähem.“

Ujumise algõppe videot on võimalik näha aadressil swimming.ee/opiujuma/vaata/. Ideekonkursile “Kuidas vältida uppumissurmasid?“ saab pakkuda häid mõtteid Eesti Tervise Fondi koduleheküljel ehf.ee/minuideed.php ja www.arst.ee lehel https://www.arst.ee/et/uppumissurmad.

SA Eesti Tervise Fond on asutatud 25. mail 2007, mille eesmärk on eesti rahva tervise areng, aktiivse eluea pikenemine, tervislike eluviiside propageerimine ning terviseteabe jagamine.

Info ja registreerimine ujumiskursustele: info@ehf.ee

Allikas: Eesti Tervise Fondi 27.08.2010 pressiteade