Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Lõpeb Tallinna lillefestival 2010

Lõpeb Tallinna lillefestival 2010

Prindi see artikkel
28. august 2010

Foto: lillefestival.tallinn.ee

Foto: lillefestival.tallinn.ee

Laupäeval, 28. augustil toimub rahvusvahelise Tallinna lillefestival 2010 lõpetamine.

Rahvusvahelise Tallinna lillefestivali 2010 lõputseremoonial tunnustatakse selle aasta parimaid ja kuulutatakse välja Tallinna lillefestivali 2011 teemad. Sündmus algab kell 19.00. Viit paremat aialoojat autasustatakse klaasikunstnik Eeva Käsperi poolt loodud lillefestivali sümboolikaga klaastaiestega.

Kell 19.30 astub lillefestivali pealaval üles Tõnis Mägi koos Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli orkestriga.

„Sel aastal olid festivali avapäevaks, 21. maiks, ette valmistatud ainult iluaedade platsid. Aedade rajamine toimus festivali käigus, mis andis aiandushuvilistele võimaluse jälgida iluaedade rajamise protsessi“, ütles lillefestivali idee autor abilinnapea Deniss Boroditš. „Aiandusspetsialistide arvamuse kohaselt oli tulemus isegi huvitavam kui festivali korraldamise esimesel aastal ja praktikat, kus aiad valmivad festivali käigus, jätkame kindlasti ka järgmistel aastatel,“ lisas Boroditš.

Iluaedade teemad olid sel aastal „Aed kui paradiis“ ja „Vanaema lillepeenar“. Väliskülalistest olid sel aastal esindatud Moskva, Helsingi, Riia ja Bakuu. 27 osalejat oli meie oma aianduse või maastikuarhitektuuriga seotud firmadest. Külastajaid käis 2010. aastal juba märkimisväärselt rohkem kui esimesel festivaliaastal. Võrreldes eelmise aasta saavutusega, üle 400.000 külastaja, on 2010. aastal lillefestivali külastanud juba enne lõpetamist üle poole miljoni inimese.

Sündmus on kõigile tasuta ning lisainfot leiab kodulehelt lillefestival.tallinn.ee/ ja www.kadriorupark.ee/

Allikas: Kadrioru Park 26.08.2010 pressiteade