Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Erakonnad / SDE volikogu arutab uute juhtide valimise korraldamist

SDE volikogu arutab uute juhtide valimise korraldamist

Prindi see artikkel
29. august 2010

Jüri Pihl

Jüri Pihl

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) volikogu arutab pühapäeval, kas valida oktoobri keskel toimuval üldkogul erakonnale uued juhid.

Keskpäeval Tallinnas rahvusraamatukogu väikeses konverentsisaalis toimuva volikogu päevakorras on erakonna esimehe Jüri Pihli ülevaade poliitilisest olukorrast, SDE üldkogu kokkukutsumine ja päevakord ning sisevalimiste kord. Sotside volikogu peab otsustama, kas 16. oktoobril toimuva üldkogu päevakorras on uute juhtorganite valimine või mitte.

Juhul, kui volikogu otsustab juhtorganite valimise korraldada, kogunevad esimehe, aseesimeeste ja juhatuse liikmete valimist arutama piirkondlikud organisatsioonid. Piirkonnad saavad kandidaate üles seada kuni üldkoguni, kaasa arvatud üldkogu päeval.

Seni on valmisolekust SDE esimeheks kandideerida teatanud nii erakonna praegune juht, Tallinna abilinnapea Jüri Pihl kui ka partei juhatuse liige, parlamendi väliskomisjoni esimees Sven Mikser.

Uute juhtide valimine oli SDE juhatuses kõne all juuni alguses, kui juhatus kutsus üldkogu sügiseks kokku. Pihl ütles toona, et üldkogu korraldamine annab võimaluse minna valimistele vastu parima ettevalmistusega ning võimaldab kaasata partei tegemistesse ka SDE-ga värskelt liitunud inimesi. Erakond on pärast Rahvaliiduga ühinemise luhtumist vastu võtnud kümneid endisi rahvaliitlasi, nende seas suure osa Rahvaliidu eelmisest juhtkonnast.

Järgmised riigikogu valimised toimuvad Eestis tuleva aasta 6. märtsil.

Allikas: BNS, 29.08.2010