Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Terved eluviisid / Tervis / Liikumine teeb lapsed rõõmsaks

Liikumine teeb lapsed rõõmsaks

Prindi see artikkel
1. september 2010

Lapsed2Kullerfirma DPD Eesti AS ja Käi Jala! Tervisekõnd suunavad õpilasi teadlikumalt liikuma. Selleks tarbeks on üle Eesti põhikoolidesse ja gümnaasiumidesse teele pandud harrastajale treenijale mõeldud raamat “Ole vormis õige toiduga” ja üleskutse osaleda Käi Jala! Tervisekõnni sügiskampaanias, mille eesmärk on teadvustada meie igapäevast liikumisvajadust. Saadetised peaksid kulleriga koolidesse jõudma hiljemalt käesoleva nädala lõpuks.

“Kui Haigekassa esindaja Sirje Vaask kevadisel Käi Jala! pressikonverentsil rääkis, et eriti murettekitav on viimaste aastate andmetel kooliõpilaste ülekaalulisuse kasv, mille tulemusel on iga kümnes Eesti koolilaps ülekaaluline ning näiteks Harjumaa 5-ndate klasside õpilastest on ülekaalulised juba 14%, siis otsutasime, et saame laste ülekaalulisuse ohjamisel kaasa aidata,” rääkis Käi Jala! Tervisekõnni algataja ja eestvedaja Boriss Gubaidulin. “Ühineme üldlevinud soovitusega – tervislike eluviiside kujundamiseks kaasake ka lapsed liikumisharrastusse, minge koos perega välja liikuma!”, lisab ta.

Tervise Arengu Instituudi poolt 2009. aastal noortele välja antud soovituste alusel peab liikuma iga päev vähemalt 30 minutit. Sobiva koormuse südamele ja vereringele annab igapäevaselt näiteks kiire käimine vähemalt 30 minutit kuni tund.

Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktor Hendrik Agur kiidab ettevõtmist ja ütleb: “Tervis on igaühele kallis vara – elame üks kord ning oma tervise eest hoolitsemine on igaühele tegelikult elu küsimus!”. Ta lisab: “Kunagi ei ole ka hilja alustada mõtteviisi muutusega tervislike eluviisidega alustamiseks või tulemuslikuks jätkamiseks,” ning toob mõned lihtsad, aga kindlad soovitused, mis tagavad hea tervise:

1) vaadake üle oma toidusedel ja muutke see tervislikumaks;

2) harrastage oma võimalustele ja võimetele vastavat aktiivset liikumist ning lisage oma kehalisele tegevusele ja liikumisele mõõdukalt võimetekohast koormust;

3) varieerige erinevaid liikumisvorme: kõndige, sörkige, ujuge, mängige palli jms (NB! Minimaalne tervisele vajalik päevane sammude arv päevas ei tohiks olla alla 10.000).

Väljend „aega ei ole“, ei pea paika. Aega tuleb võtta! Tegelege liikumisharrastustega enne või pärast tööpäeva (isiklikust kogemusest kiidan varahommikust sportimist, mis tagab kogu päevaks ülihea enesetunde: äratus kell 4.51 ja jooksuring :) – soovitan, proovige – varajased hommikud mõjuvad kaunite ja emotsionaalsete energiapommidena Teie kehale ja vaimule.

Koolidesse saadetavas kingikotis on Kätrin Karu liikumisharrastajale mõeldud raamat “Ole vormis õige toiduga” ning kooli stendile riputamiseks Käi Jala! plakat üleskutsega: “Kõnnime elu ilusaks! Kui palju Sina liigud?”. Ettevõtmist rahastatakse erasektori toel.

Käi Jala! püüab sotsiaalse algatusena tõhusalt muuta Eesti ühiskonna hoiakuid, kaasates ärisektori professionaalse kompetentsi, avaliku sektori toe ning mõlema rahastuse. “Meie jaoks on oluline, et meie organisatsioon aitaks ühiskondlikku probleemi liikumisharjumuse näol uuel ja paremal moel lahendada ning et see oleks tõendatav,” räägib Boriss Gubaidulin ning lisab, et noorukieas on just õige aeg, et kujundada tervislikud eluviisid kogu järgnevaks eluks.

Kullerfirma DPD Eesti AS

Igal ajal, igal pool: DPD on üks Euroopa juhtivaid kullerteenuse ja pakiveo ettevõtteid, mis käsitleb iga päev enam kui 1,5 miljonit pakki. DPD-l on hästi välja arendatud üle-euroopaline depoode- ja jaotusvõrgustik, mis võimaldab pakkuda era- ja äriklientidele usaldusväärset, kvaliteetset, kiire kättetoimetusaja ning ökonoomse hinnaga nii Eesti-sisest kui rahvusvahelist kullerteenust.

Vaata ka – www.kaijala.ee

Allikas: Käi Jala! eestvõtjate 01.09.2010 pressiteade