Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Helsingi Eesti Maja avab uksed

Helsingi Eesti Maja avab uksed

Prindi see artikkel
17. september 2010

EM_210x260.inddReedel toimub Helsingis Suvilahtis Eesti Maja – Viro-keskuse pidulik avamine, millest võtab teiste hulgas osa ka ansambel Singer Vinger, kes esineb kell 18 algaval kontserdil koos Soome laulja Kauko Röyhkäga.

Koostöös Helsingi linnavõimuga valminud Eesti Maja ruume hakkavad kasutama olulisemad Eesti-Soome kultuuri-, hariduse-, turismi- ja majandussuhteid korraldavad organisatsioonid.

Kesklinnast kiviviske kaugusel asuv Suvilahti on linnavalitsuse arendatav loovtööstuse kants, kus juba praegu tegutseb kümneid kunstistuudioid ja muid kultuuriasutusi, teatas Eesti Instituut BNS- ile.

Sörnäisten rantatiel asuvasse Eesti Majja kolivad Eesti Instituut Soomes, Tuglase selts ning selle hallata olev Balti raamatukogu, EAS-i Helsingi esindus, lisaks ka teised Eesti-Soome suhetega tegelevad asutused.

Helsingi Eesti Majas on ruumi näituste eksponeerimiseks, muusikaürituste korraldamiseks, koosolekute, seminaride ja koolitusürituste pidamiseks, avardub ligipääs Tuglase seltsi tähelepanuväärselt mahukale raamatukogule.

Kompleksi juurde kuulub ka avar väljak, mis sobib mitut laadi vabaõhuürituste korraldamiseks. Võimalusi uuteks tegevusvormideks on küllaga ja Eesti Maja on avatud kõigile koostöövormidele, lisas Eesti Instituut.

Peale soomlastest Eesti sõprade suudab loodav Eesti Maja teenindada ka pealinna piirkonnas elavaid eestlasi, keda on praeguseks üle 30.000.

Allikas: BNS, 16.06.2010