Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Terved eluviisid / Sport / Kuulitõukaja Taavi Peetre ärasaatmine toimub pühapäeval Kaarli kirikus

Kuulitõukaja Taavi Peetre ärasaatmine toimub pühapäeval Kaarli kirikus

Prindi see artikkel
19. september 2010

Foto: www.tysk.ee

Foto: www.tysk.ee

Tamula järvel paadiõnnetuses elu kaotanud eduka kuulitõukaja ning kaitseväe kaprali Taavi Peetre riiklik leinatalitus on pühapäeval kell 14 Tallinnas Kaarli kirikus.

Kapral Taavi Peetre läbis sõduriväljaõppe staabi- ja sidepataljonis aastatel 2007-2008 ning teenis pärast ajateenistust edasi elukutselise kaitseväelasena kaitseväe spordirühmas, mis on staabi- ja sidepataljoni koosseisus.

Kaitseväe spordirühmas saavad teenida tippsportlased, kes vastavad kaitseväe tegevteenistuse nõuetele, on arvatud Eesti Olümpiakomitee olümpia ettevalmistusprogrammi ja täitnud rahvusvaheliste tiitlivõistluste A-normi. Praegu teenib kaitseväe spordirühmas kaadrikaitseväelasena 17 elukutselist sportlast.

Kaitseväe tippsportlaste ülesanneteks on kõrged sportlikud saavutused, kaitseväelastele treenimine ja kaitseväe spordiürituste korraldamine.

Traagiline õnnetus juhtus 11. septembril kella 18 paiku Võrumaal Tamula järvel, kui paat kahe mehega seni teadmata põhjustel ümber läks. Taavi Peetre vajus vee alla ja uppus, tema vennal Teedul õnnestus pealtnägija abiga kaldale pääseda.

Tänavusest hooajast Aleksander Tammerti näpunäidete järgi harjutanud Peetre oli kirglik kalamees. Suvel Eesti kõigi aegade teise tulemuse 20.33 tõuganud Peetre oli novembris kaheaastaseks saava pisipoja isa.

Allikas: BNS, 18.09.2010