Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Kaitsevägi / Eesti saatis teele kapral Taavi Peetre

Eesti saatis teele kapral Taavi Peetre

Prindi see artikkel
19. september 2010

Kapral Taavi Peetre sarka kandsid kaasvõitlejad Kaitseväe spordirühmast (foto: www.mil.ee)

Kapral Taavi Peetre sarka kandsid kaasvõitlejad Kaitseväe spordirühmast (foto: www.mil.ee)

Eesti saatis täna pärastlõunal Tallinna Kaarli kirikust teele õnnetuses hukkunud kapral Taavi Peetre.

„Taavi Peetre jäi meelde heatahtliku ja tagasihoidliku hiiglasena, kes ei kaotanud kunagi närvi,“ ütles kaitseväe kehakultuuri –ja spordigrupi ülem major Heino Märks. „Taavi Peetre oli konkreetne ja täpne, talle võis alati loota.“ Major Märksi sõnul kaotas Eesti isa, poja, venna, tippsportlase, kaitseväelase ja sõbra.

Eesti sportlasi esindanud jooksja Tiidrek Nurme märkis, et õppis tundma ka Taavi Peetre sügavamat poolt: „Olen kindel, et Taavi vanemad, elukaaslane ja lähedased tundsid teda kõige muu kui kuulitõukajana. Usun, et Taavi tahaks meile kõigile öelda: „Tähtis pole see, kui kaugele ma tõukasin. Armastus on see, mis loeb.““

Taavi Peetre sündis 5. juulil 1983. aastal Hiiumaal, Putkaste külas. Ta õppis Käina Gümnaasiumis, kus alustas treener Ahto Tatteri juhendamisel sportalaseteed.

Taavi Peetre koolitee jätkus Audentese Erakoolis, kus ta jätkas esialgu kümnevõistlejana ning keskendus hiljem kuulitõukele. Tema treeneriteks olid Ants Kiisa ja Aleksander Tammert.

Taavi Peetre esindas Eestit kuulitõukes Ateena olümpiamängudel 2004. aastal ja Pekingi olümpiamängudel 2008. aastal ning saavutas teise koha üliõpilaste maailmameistrivõistlustel ja kuni 23-aastaste maailmameistrivõistlustel 2005. aastal.

Teenistust kaitseväes alustas Taavi Peetre ajateenijana Staabi- ja sidepataljonis 2007. aastal ning jäi edasi tegevteenistusse spordirühma instruktori ametikohale. Selle aasta juunis sai ta eeskujuliku teenistuse eest kaprali auastme.

Taavi Peetret saatsid teele kamraadid Kaitseväe spordirühmast, Eesti tippkergejõustiklased, sportlased, kaitseväelased ja sõbrad. Taavi Peetre maetakse Hiiumaale Käina kalmistule.

Kapral Taavi Peetre suri 11. septembril Tamula järvel toimunud õnnetusjuhtumi tagajärjel.

Allikas: Kaitseväe Peastaabi 19.09.2010 pressiteade