Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Keskkond / Kadriorus toimub valgusfestival

Kadriorus toimub valgusfestival

Prindi see artikkel
28. september 2010

ValgusfestivalTeisipäeval, 28. septembril toimub Kadrioru pargis juba viiendat aastat linlaste ja linnakülaliste oodatuim sündmus – valgusfestival „Valgus kõnnib Kadriorus.

Süüdatakse 6000 küünalt ja 1500 tõrvikut, mis koos modernsete valguslahendustega tekitavad Kadrioru parki müstilise õhkkonna.

Traditsiooniks on saanud ka tasuta kontsertprogramm. Seekord saab valgusfestivali raames nautida kell 19.00 Kadrioru Luigetiigil algavat kontserti, kus esinevad Tanja Mihhailova ja Mikk Saar.

Kadrioru Lilleaias astuvad kell 19.00-21.00 üles Nele-Liis Vaiksoo ja Liisi Koikson. Kell 20.00 toimub kontsertväljakul Iiri tantsushow „Ailish“ ning 20.30 algab samas müstiline ja maagiline „Tuletants“.

Õhtu suursündmuseks on Kadrioru Pillapalu platsil veerand tundi kestev Taikotrummide show, mida esitab Ichitaro, kes juhatab sisse 2010 aasta muusikalise Tulevärgi. Selle aasta Tulevärk kestab ligi 5 minutit ja on festivali „Valgus kõnnib Kadriorus“ ajaloo jooksul üks suurimaid ja võimsamaid.

Terve õhtu jooksul saab Kadrioru pargis, Apollo platsil imetleda Eksperimentaalnäitust klaasikunstist. Ettevõtmise ajendiks on tõdemus, et inimesed, kes pole kunstiga kuigi lähedaselt seotud, ei satu galeriidesse näitusi vaatama. Läbi klaasikunsti näituseprojekti on võimalik tuua näitus inimestele „koju kätte“ ja läbi selle tutvustada neile klaasikunsti imelist maailma ning näidata, et klaas pole pelgalt tarbeesemete valmistamise materjal.

Lisainfot Kadrioru Pargi kodulehelt : www.kadriorupark.ee

Allikas: Raepress, 24.09.2010