Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Kunst / Eesti suursaatkond Pariisis tutvustab Eduard Wiiralti loomingut

Eesti suursaatkond Pariisis tutvustab Eduard Wiiralti loomingut

Prindi see artikkel
28. september 2010

WiiraltPariisisEesti suursaatkond Pariisis avab teisipäevast neljapäevani uksed, et tutvustada uut näitust Eesti kunstniku Eduard Wiiralti töödega Soome helilooja Juhani Komulaise kogust.

Pariisi väliskultuuride nädala raames korraldataval näitusel on väljas 25 tööd Wiiralti esimesest Pariisi perioodist aastatel 1926-1934, sealhulgas “Minu Pariis”, “Põrgu”, aga samuti “Lamava tiigri” kolm eri versiooni 1937. aastast. Eksponeeritud on ka portreed ja aktid Wiiralti omaaegsest metseenist ja armastatust, prantslannast kunstnikust Nelly Stulzist.

Kogu omanik Juhani Komulainen on suurema osa neist töödest omandanud Pariisi oksjonitel 2002. aastal. “Wiiralt on suurepärane Euroopa kunstnik, kes vääriks tunnustust ja eksponeerimist kõigis Euroopa pealinnades. Wiiralt on Eesti püsiväärtus ja tõeline aare” on kogu omanik Komulainen veendunud.

Neljapäeva õhtul kell 19 peab kunstiloolane Mai Levin Eesti suursaatkonnas loengu Wiiralti elust ja tööst. Eestii suursaatkonna Pariisis ja kultuuriministeeriumi toel toimuv näitus jääb Juhani Komulaise loal Eesti saatkonda kaunistama vähemalt aastaks. Laiemal publikul on võimalus Eesti graafiku loominguga tutvuda vaid 28.–30. septembril.

Kunstnik Eduard Wiiralt elas Pariisis aastatel 1925-1939 ja 1946-1954. Graafik suri Pariisis 12. jaanuaril 1954 ja on maetud Pariisi suurimale Père Lachaise’i kalmistule.

Allikas: Eesti suursaatkonna Pariisis pressiteade