Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Erakonnad / Eestimaa Roheliste volikogul arutatakse erakonna valimisplatvormi

Eestimaa Roheliste volikogul arutatakse erakonna valimisplatvormi

Prindi see artikkel
2. oktoober 2010

Rohelised2Laupäeval, 2. oktoobril algusega kell 11 toimub Tallinnas, hotellis Clarion Euroopa (Paadi 5) Erakond Eestimaa Rohelised (EER) volikogu koosolek, kus arutatakse erakonna valimisplatvormi ja valitakse ametisse uus volikogu esimees ja aseesimees.

„Volikogu koosolekul arutlusele tuleva 2011. aasta Riigikogu valimiste programmi peaks volikogu kinnitama 6. novembril,” ütles EER peasekretär Ain Kabal ja lisas, et samal ajal peaks kinnituse saama ka kandidaatide nimekiri.

Oma valimisplatvormis rõhutavad Eestimaa Rohelised inimeste tervise ja hariduse tähtsust. „Hiljutisele majanduslangusele pidasid hästi vastu riigid ja ühiskonnad, kus haridustase on keskmisest kõrgem ning kus seetõttu on majandus ja tööstus innovaatiline, kõrgtehnoloogiline ja arenenud,” lausus Ain Kabal. „Oleme veendunud, et hästi toimivat haridussüsteemi on võimalik üles ehitada ka tasuta hariduse korral.”

Kabali sõnul on Rohelised seisukohal, et majandusliku jõukuse kasv peab senisest rohkem tooma ressursse sotsiaalsfääri.

Samuti peetakse erakonna programmis oluliseks Eesti rahvusliku rikkuse – loodusvarade – säilitamist. EER peasekretär märkis, et protsessid, mille kaudu seda rikkust jagatakse, pole päris selged. „Korruptsioon peaks nendest suhetest kaduma ning erahuvi, kogukondliku huvi ja avaliku huvi vahekorrad saama selgemaks.”

Allikas: EER 01.10.2010 pressiteade