Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Majandus / Euro tulek / Jürgen Ligi valiti areneva Euroopa aasta rahandusministriks

Jürgen Ligi valiti areneva Euroopa aasta rahandusministriks

Prindi see artikkel
10. oktoober 2010

JyrgenLigiRahvusvaheline majandusväljaanne Emerging Markets nimetas Jürgen Ligi areneva Euroopa 2010. aasta parimaks rahandusministriks. Auhind anti ministrile üle 9. oktoobril Maailmapanga ja Rahvusvahelise Valuutafondi aastakoosoleku ajal Washingtonis.

Emerging Markets kirjeldab Jürgen Ligi kui rahandusministrit, kes suunas Eesti majanduse rängast langusest tõusule ja euroalasse.

Ligi sõnul on Emerging Marketsi auhind tunnustus kogu Eestile ühiste jõupingutuste eest. „See auhind on üks näide paljude seast, et Eesti mudelit majanduskriisi läbimisel tunnustatakse tõhusaks ja järgmist väärivaks. Enamik Euroopa riike on liikumas samas suunas kui Eesti,“ ütles rahandusminister Jürgen Ligi.

Traditsiooni kohaselt kuulutatakse maailmajagude aasta parimad rahandusministrid ja keskpankurid välja kord aastas toimuval Maailmapanga ja Rahvusvahelise Valuutafondi aastakoosolekul. Emerging Marketsi sõnul tunnustatakse auhinnaga arenevate turgude juhtivaid poliitikuid nende saavutuste eest.

Auhinnasaajate valimisel teeb Emerging Markets koostööd avaliku- ja erasektori majandusteadlaste, analüütikute, pankurite, investorite ja teiste ekspertidega. Emerging Marketsi sõnul väljendab auhind otsustajate ühest usaldust minister Jürgen Ligi tegevuse vastu.

Emerging Markets andis kokku välja kümme auhinda. Igast maailmajaost valiti nii parim rahandusminister kui keskpankur.

Allikas: Rahandusministeeriumi 10.10.2010 pressiteade