Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / 15. oktoober on rahvusvaheline valge kepi päev

15. oktoober on rahvusvaheline valge kepi päev

Prindi see artikkel
15. oktoober 2010

Foto: silmalaegas.laegas.ee

Foto: silmalaegas.laegas.ee

Põhja-Eesti Pimedate Ühing korraldab seoses 15. oktoobril tähistatava Rahvusvahelise Valge Kepi Päevaga nägemispuudelistele suunatud ürituse.

Aastal 1964 tegi USA president Lyndon Johnson ettepaneku kuulutada 15. oktoober ülemaailmseks valge kepi päevaks. Nüüdseks tuntakse ja tähistatakse seda oktoobrikuist päeva Rahvusvahelise Valge Kepi Päevana kõikjal maailmas. Sellel päeval selgitavad nägemispuudega inimesed ühiskonnale oma probleeme ja puudest tingitud erivajadusi.

Nägemispuudega inimese toimetuleku tagamiseks on hädavajalik õigeaegne, mitmekülgne ning inimese individuaalseid vajadusi arvestav rehabilitatsioon. Hetkeseisuga on Eesti riigi poolt rahastatud pimedatele suunatud rehabilitatsiooniteenuste maht kahjuks tunduvalt väiksem kui tegelik vajadus selle järele. See asjaolu muudab rehabilitatsiooni nägemispuudelistele sageli kättesaamatuks.

15. oktoobril toimub Tondi 8A Põhja-Eesti Pimedate Ühingu saalis Rahvusvahelise valge kepi päeva tähistamine:

Kell 10:00 – 12:00 nägemisabivahendite tutvustus Silmalaekalt

Kell 12:00 – 13:00 loeng “Pimedate elu ajalookeerises”

Kirill Maslov – Tallinna Ülikooli Psühholoogia Instituudi teadur

Kell 13:00 esineb Vello Vart klarnetil

Kell 13:10 esineb ühingu naisansambel Ele Nugise juhendamisel

Kell 13:30 – 15:00 kohvilaud ja Sotsiaalministeeriumi ning Hasartmängumaksu Nõukogu poolt rahastatud projektide “Vene keelt kõnelevate nägemispuudega inimeste kaasamine” (venekeelne, saalis) ja Teabetekstide ja heliraamatute audiosüsteemi nägemispuudega inimestele tutvustus (eestikeelne, loenguruumis).

Allikas: ühingu 14.10.2010 pressiteade