Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Erakonnad / Sven Mikserist sai SDE uus esimees

Sven Mikserist sai SDE uus esimees

Prindi see artikkel
16. oktoober 2010

SvenMikser2Sotsiaaldemokraatliku Erakonna üldkogu valis täna erakonna uueks esimeheks Sven Mikseri, kelle poolt hääletas 309 üldkogu delegaati.

Senine erakonna esimees Jüri Pihl kogus 124 sotsiaaldemokraadi toetuse. Samuti Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimeheks kandideerinud Marianne Mikko sai valimistel 39 poolthäält.

„Olen veendunud, et suudan enda taha koondada kogu erakonna,“ ütles Mikser. Tema kinnitusel peab Sotsiaaldemokraatlik Erakond tõusma 2011. aasta märtsivalimistel uuele tasemele. „See on alles esimene samm pikal teel. 2015. Aasta parlamendivalimistel läheme nõudma peaministrikohta,“ lausus Mikser. „Üheskoos tuleb viia sotsiaaldemokraatia võidule mitte seepärast, et me tahame võimu, vaid seepärast, et Eesti vajab sotsiaaldemokraatiat.“

“Sotsiaaldemokraatlik Eesti ei ole ainult unistus, vaid see on tõepoolest võimalik,” rõhutas erakonna värske liider.

Pihli kinnitusel aktsepteerib ta loomulikult üldkogu tahet ja soovib uuele esimehele edu. „Valitud esimeest ootab ees tõsine väljakutse, et sotsiaaldemokraatia kandepinda ühiskonnas laiendada ja kevadistel valimistel suurepärane tulemus teha. Nüüd peavad sotsiaaldemokraadid keskenduma valimisprogrammile ja sisulisele tegevusele. Seda ootavad nii erakonna liikmed kui ka valijad,“ ütles Pihl.

Mikko sõnul tähistasid SDE esimehe valimised kogu Eesti demokraatia võitu. „Ees seisab raske aeg. See nõuab meie kõigi ühist pingutust,“ kutsus Mikko erakonnakaaslasi minema ühtsena vastu valimistele. “Õnnitlen Sveni ja toetan uut esimeest nagu jõuan ja oskan,” märkis Mikko.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna üldkogu jätkub erakonnale uute aseesimeeste ja esimeeste valimistega.

Allikas: SDE 16.10.2010 pressiteade