Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muuseumid / Ajaloo laupäevakud taas Eesti Ajaloomuuseumis

Ajaloo laupäevakud taas Eesti Ajaloomuuseumis

Prindi see artikkel
23. oktoober 2010

Foto: www.eata.ee

Foto: www.eata.ee

Eesti Ajaloomuuseum alustab taas ajaloo laupäevakute sarjaga, mis eelmistel aastatel on olnud publiku hulgas väga populaarne.

Laupäeval, 23. oktoobril kell 13 esineb Eesti Ajaloomuuseumis, Maarjamäe lossis ajaloolane Jaak Mäll, kes kõneleb oma ettekandes Ümera lahingust ja eestlaste muistsest vabadusvõitlusest.

Maarjamäe lossi kinosaalis toimuvad laupäevakud keskenduvad probleemsetele sõlmpunktidele ja teemadele Eesti ajaloos. Seekordse loengutesarja läbivaks teemaks on “Suured sõjad ja Eesti”. Mitmetel Eesti jaoks olulistel lahingutel ja sõdadel täitub käesoleval aastal ümmargune tähtpäev (Ümera lahing 800, Grünwaldi lahing 600, Härgmäe lahing 450, Põhjasõda 300) ning toimunud murrangulised sündmused väärivad taas kord meenutamist. Loengusarja jooksul valgusavad tuntud Eesti ajaloolased uuemaid uurimistulemusi ning analüüsivad toimunud sõjaliste sündmuste mõju Eesti ajaloole. Loodame, et ajaloo laupäevakud pakuvad ka sel aastal haaravaid elamusi ning uusi teadmisi!

AJALOO LAUPÄEVAKUD

Ajaloo laupäevakud toimuvad laupäeviti algusega kell 13.00 Maarjamäe lossis, kinosaalis (Pirita tee 56), laupäevaku pikkuseks on tund aega. Sissepääs muuseumipiletiga.

Järgmine ajaloo laupäevak, mille teemaks on 600 aastat Saksa Ordu hävingust Grünwaldi lahingus, toimub 20. novembril.

Ajaloo laupäevakute terve hooaja programm avaldatakse peatselt.

Toetuse eest täname Eesti Kultuurkapitali.

Allikas: www.ajaloomuuseum.ee