Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Maailm / OECD haridusministrid rõhutasid kohtumisel Pariisis perekonna tähtsust

OECD haridusministrid rõhutasid kohtumisel Pariisis perekonna tähtsust

Prindi see artikkel
5. november 2010

Perekond2Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas osaleb Pariisis OECD haridusministrite kohtumisel, mille üheks peateemaks on perekonna tähtsus kooli kõrval.

“Üha fundamentaalsem on seisukoht, et kõiki ühiskonna probleeme ei saa jätta ainult kooli õlule,” ütles Lukas BNS-ile. Lukase sõnul kutsuvad OECD riigid ühiskondi ja peresid kooli toetama ning vanematel peab olema laste kasvatamisel ja harimisel sama suur roll kui koolil.

Ühe suurima probleemina oli OECD haridusministrite kohtumisel kõne all meedia mõju noorte elus, mille alla käib ka ülemaailmne koolivägivalla suurenemine. “Vägivallakultus kommertslikus meedias on asi, mida sõnades küll hukka mõistetakse, aga tegelikult väga suured rahad, mis nii internetiavarustes kui filmitööstuses, televisioonis ja muudes meediakanalites ringlevad, ei küsi meie pedagoogilistest eesmärkidest,” nentis Lukas.

Lisaks leidsid OECD ministrid, et kulutused haridusele peavad tõusma. “Eriti tunnustati neid riike, kes on tõstnud hariduse rahastamise osakaalu ka majandusliku kriisi aegadel ja Eesti on selliste riikide hulgas,” oli Lukas tunnustusega rahul.

Kui vahepeal kiputi kasvatust kui koolihariduse osa vähem oluliseks pidama, siis praeguseks on Lukase sõnul taibatud, et õpetamine ja kasvatamine on koolis võrdselt tähtsad. Paljud haridussüsteemid on ministrite hinnangul hädas sellega, et koolis on häirivaid faktoreid koolikiusamise näol, samuti on mitmel põhjusel paljudes riikides probleemiks koolist välja langemine. “Me ei saa ainult tundide andmisega piirduda, vaid peame kooli sotsiaalset rolli tugevdama,” leidis Lukas.

Oma sõnavõtus puudutas Eesti haridusminister ka võrset ligipääsu kõrgharidusele, sedasama tegid ka mitmed teised haridusministrid. “Kõrgharidus on nagu ka muud haridustasandid ühiskondlik ja avalik hüve. Seda rõhutati igal tasandil,” ütles Lukas.

Allikas: BNS, 05.11.2010