Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Suursaadikud mälestavad Kaitseväe kalmistul üheskoos neid, kes on andnud elu oma riigi kaitseks

Suursaadikud mälestavad Kaitseväe kalmistul üheskoos neid, kes on andnud elu oma riigi kaitseks

Prindi see artikkel
11. november 2010

Foto: www.puhkaeestis.ee

Foto: www.puhkaeestis.ee

Neljapäeval, 11. novembril kell 10.45 toimub Tallinnas Kaitseväe kalmistul iga-aastane Mälestuspäeva tseremoonia, meenutamaks neid, kes on oma riigi kaitseks sõjas elu kaotanud. Tseremoonia toimub Suurbritannia suursaadiku Peter Carteri eestvedamisel ning koostöös Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku ja Kaitsejõududega.

“On kohane meenutada kõiki neid, kes on ohverdanud elu oma kodumaa kaitsel nii juba lõppenud kui ka käimasolevates sõdades. Eriliselt mõtleme täna neile, kes teenivad praegu Afganistanis”, ütles suursaadik Peter Carter.

Mälestuspäevaga tähistatakse Esimese Maailmasõja lõppu 11. novembril 1918. Kell 11.00, hetkel, mil kõik relvad üle Euroopa vaikisid, mälestatakse kõikides sõdades hukkunuid kaheminutilise leinaseisakuga.

Lisaks suursaadikutele ja Eestis resideeruvatele briti kodanikele osalevad tseremoonial veel Kaitseväe juhataja kindralleitnant Ants Laaneots, Kaitseväe Peastaabi ülem brigaadikindral Neeme Väli, Õhuväe ülem brigaadikindral Valeri Saar, Maaväe ülem kolonel Indrek Sirel, Kaitseministeeriumi kantsler Riho Terras ja Mereväe Staabi ülem kaptenmajor Ivo Värk.

Allikas: Suurbritannia suursaatkonna 10.11.2010 pressiteade