Uus Eesti

Teema: Filmikunst

Algab Pimedate Ööde Filmifestival

POFF2010Tallinnas juba neljateistkümnendat korda toimuv Pimedate Ööde Filmifestival avatakse kolmapäeval, 24. novembril linastuva Soome filmiga “Kaotatud kaup ehk jaht jõuluvanadele”.

PÖFFil linastub 220 täispikka filmi 72 riigist, fookus on sel aastal asetatud Soome filmile.

4. detsembri õhtul jagab Euroopa Filmiakadeemia Tallinnas Solarise keskuses järjekorras 23. Euroopa filmiauhindu. Euroopa filmiauhindade pidulik jagamine toimub igal teisel aastal Berliinis, vahepealsetel aastatel aga mujal.

Tallinna linn toetab Pimedate Ööde Filmifestivali tänavu 800.000 krooniga, lisaks antakse ligi 190.000 krooni auhindadeks. Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali Tallinna Grand Prix on Tallinna linna peaauhind, mis antakse igal aastal parimale festivali võistlusprogrammis osalenud filmile, mis erineb teistest filmidest oma kunstilise/esteetilise tervikliku maailmatunnetuse poolest, esindades sellisel kujul autorifilmi parimaid traditsioone. Tallinna Grand Prix on rahaline auhind, mille väärtus on 10.000 eurot, millega kaasneb ka Ivo Lille klaasskulptuur. Ka toetab Tallinn publikupreemia väljaandmist, mille suurus on 2000 eurot.

Festivali info ja piletid on saadaval PÖFFi info- ja piletipunktides Tallinnas Solaris Keskuse 2. korrusel, Viru Keskuse 1. korrusel ja Coca-Cola Plaza fuajees ning alates 24. novembrist kõigis linastuskohtades. Samuti kõikides Piletilevi müügikohtades üle Eesti ning internetis aadressidel www.piletilevi.ee ja www.poff.ee

PÖFF kestab kuni 5. detsembrini.

Lisainfo: 2010.poff.ee

Allikas: Raepress, 23.11.2010


Artikli aadress: http://uuseesti.ee/34883

© 2009 Uus Eesti. Kõik õigused kaitstud.