Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Kolmapäeval toimub pidulik kodakondsustseremoonia

Kolmapäeval toimub pidulik kodakondsustseremoonia

Prindi see artikkel
24. november 2010

LipudKultuuriminister Laine Jänes annab kolmapäeval, 24. novembril kell 16 üle kodakondsustunnistused uutele Eesti Vabariigi kodanikele. Riigikogu konverentsisaalis toimuvale pidulikule tseremooniale on registreerunud ligikaudu 60 uut kodanikku, enim on esindajaid Harjumaalt. Kodakondsustseremoonia toimub sel korral kodanikunädala raames.

“Sellel nädalal tähistatava kodanikupäeva üks eesmärke on juhtida tähelepanu ühiskonna tublidele esindajatele, kelle tegevus jääb laiale üldsusele märkamatuks. See päev on suunatud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijaile sõltumata rahvusest. Mul eriliselt hea meel anda seekordsed kodakondsustunnistused üle just kodanikupäeva eel, tänades ja tunnustades kõiki uusi Eesti Vabariigi kodanikke,“ ütles kultuuriminister Laine Jänes.

Kodakondsustunnistuste üleandmise pidulikke tseremooniaid on Eestis korraldatud kaks aastat, eesmärgiga väärtustada kodakondsust kui riikluse lahutamatut osa ja tunnustada naturalisatsiooniprotsessi läbinud uusi riigikodanikke.

Kolmapäeva õhtul kell 18 jätkuvad kodanikunädala sündmused Tallinnas Rotermanni Prooviveskis, kus tehakse teatavaks tänavune aasta kodanik, autasustatakse kodanikupäeva-teemalisel esseekonkursil ja Etnowebi fotokonkursil osalenuid ning antakse üle Domus Dorpatensise stipendiumid.

Allikas: Kultuuriministeeriumi 23.11.2010 pressiteade