Uus Eesti

Teema: Kultuur, Kunst

Ilmub kaks jõulumarki

Joulumark2010ANeljapäeval, 25. novembril annab Eesti Post välja kaks jõuluteemalist postmarki.

Tänavu ilmub traditsiooniliselt kaks jõulumarki. Ühel on kujutatud Eesti Posti ja Eesti Rahvusringhäälingu poolt 2009. aasta detsembris välja kuulutatud jõuluteemalise postmargi joonistuskonkursi võidutöö “Päkapikk”, mille autor on 6-aastane Liisa Hallik. Postmargi kujundas Maarja Kotkas. Teise jõulumargi “Ingel” on kujundanud Tiina Reinsalu.

Kohevad lumehelbed keerutavad ennast mängeldes üles ja alla. “Õhtu on kuidagi vaikseks jäänud,” ütlen neile ja pistan kaks pisikest piparkooki põske. Sel päeval on kõikjal midagi eriskummalist. See on segu kõrvitsahoidistest ja verivorstist, kuuseokastest ja kargest õhust, küünaldest ja kingipakkidest, perekondadest ja sõpradest. Istun kelgule, võtan kompsu sülle ja liuglen kiiresti künkast alla. “Teid on kuidagi rohkem kui tavaliselt,” teatan tähtedele ja söön veel ühe piparkoogi. Päkapikud marsivad üle jäätunud tiigi, patsutan neid tervituseks õlale ja lippan siis koju. Teised juba ootavad. Kauneid jõule!

Esimene postmark on nominaalväärtusega 9.00 (0.58 EUR), tiraaž 400.000, postmargi kujundas Maarja Kotkas. Teine postmark on nominaalväärtusega 5.50 (0.35 EUR), tiraaž 1.500.000, postmargi kujundas Tiina Reinsalu. Mõlemad postmargid on trükitud trükikojas Vaba Maa.

Allikas: Eesti Posti 24.11.2010 pressiteade

Joulumark2010B


Artikli aadress: http://uuseesti.ee/34942

© 2009 Uus Eesti. Kõik õigused kaitstud.