Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Valitsus / Minister läheb vabaühenduste liitu töövarjuks

Minister läheb vabaühenduste liitu töövarjuks

Prindi see artikkel
26. november 2010

SiimKiislerTänasel kodanikupäeval, 26. novembril või selle lähipäevil lähevad paarkümmend poliitikut, ametnikku ja vabaühenduste esindajat oma tavapärase töö asemel töövarjuks mõnda oma partnerorganisatsiooni: avaliku sektori esindajad vabaühendustesse ja vastupidi.

Näiteks regionaalminister Siim Kiisler (fotol) on reedel töövari vabaühenduste liidus EMSL, kes on ka “Pooltevahetuse” nime kandva päeva algataja. Riigikogu aseesimees Keit Pentus osaleb aga Terve Eesti Sihtasutuse juhi Keit Fomotškini töövarjuna koalitsiooni Ettevõtted HIV vastu kohtumisel. Eesti Loomakaitse Seltsi tegevjuht Evelyn Valtin läheb töövarjuks Põllumajandusministri kantsler Ants Noodile. Pooltevahetuses osaleb veel Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Välisministeeriumi, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Sotsiaalministeeriumi, riigi- ja kohalike ametite töötajaid ning vabaühendusi nagu Eestimaa Looduse Fond, Uue Maailma Selts, Eesti Noorteühenduste Liit, Linnalabor ja teised.

„Pooltevahetuse päev ja töövarjuks olemine võimaldab ühe päeva jooksul pisut lähemalt tutvuda vabaühenduste tööga seestpoolt,“ ütles regionaalminister Siim Kiisler. „Mul on väga hea meel selle algatuse üle ja leian, et see on väga vajalik kogemus. Partnerorganisatsiooni töö lähemalt nägemine ning selles ka kaasalöömine aitab kindlasti seljatada nii mõnegi tulevikus esilekerkiva probleemi,“ lisas minister. Töövarjuks olles tutvub regionaalminister EMSL-i kontori igapäevatööga, osaleb kohtumisel EMSL-i liikmesorganisatsiooniga ning annab intervjuu ajakirjale „Hea Kodanik“.

Päeva korraldav EMSLi koolitusjuht Elina Kivinukk ütles, et pooltevahetus võetakse ette, et vabaühendused ja avaliku võimu esindajad üksteise tööd paremini mõistaksid ja tänu sellele tulemuslikumalt koos töötada saaksid. “Et avalik võim ja kodanikuühendused oskaksid paremini koos töötada, tehakse koolitusi ja antakse välja käsiraamatuid, aga see jääb paratamatult teoreetilisemaks kui kogemus, mille võid saada vahetult teise poole tööd jälgides, võimalusel ise neis kaasa lüües, koosolekutel osaledes ja kas või inimestega kohvipausi ajal mõtteid vahetades,” ütles Kivinukk.

Sarnast pooltevahetust on umbes sajakonna valitsusametniku ja vabaühenduste esindajate osalusel 2009. ja 2010. aastal korraldatud ka Suurbritannias. Tänavu hindas 95% sealsetest osalejatest partnerorganisatsioonist saadud kogemust oma töös vajalikuks või väga vajalikuks.

Pooltevahetust rahastab osaliselt Kultuuriministeerium.

Lisainfo: www.ngo.ee/pooltevahetus ja www.ngo.ee/blog

Allikad: EMSLi 25.11.2010 pressiteade, Siseministeeriumi 26.11.2010 pressiteade