Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Teater / Vanemuine toob lavale „Heliseva muusika“

Vanemuine toob lavale „Heliseva muusika“

Prindi see artikkel
27. november 2010

HelisevMuusikaRichard Rodgersi kuulus muusikal esietendub täna, 27. novembril Tartus Vanemuise suures majas. „Helisevat muusikat“ hakatakse mängima Tartus Vanemuises ja Tallinnas Nokia Kontserdimajas. Etendused toimuvad mõlemas paigas nii päevastel kui õhtustel aegadel. Lavastus on eesti keeles, inglisekeelsete ja soomekeelsete subtiitritega.

„Heliseva muusika“ lavastab Ain Mäeots, muusikajuht ja dirigent on Tarmo Leinatamm, kunstnik Riina Degtjarenko (Eesti Draamateater), kostüümikunstnik Gerly Tinn, koreograaf Antton Laine (Soome) ja valguskunstnik Palle Palmé (Rootsi).

Muusikali peaosa laulavad Hanna-Liina Võsa või Birgit Õigemeel, viimase jaoks on „Helisev muusika“ esimene suur muusikaliroll. Teistes osades astuvad lavale Jüri Lumiste või Raivo E. Tamm, Jaan Willem Sibul või Ain Mäeots, Maarja Mitt või Liisa Pulk, Karmen Puis või Silvi Vrait, Külliki Saldre või Kais Adlas, Eva Püssa või Maria Kallaste või Siiri Koodres, Raivo Adlas, Karol Kuntsel või Rasmus Kull ning hulk toredaid laululapsi.

Tänasel esietendusel laulab Maria osa Birgit Õigemeel. Valik langes Birgitile kulli-kirja viskamise teel. Edasised etendused on lauljannade vahel võrdselt ära jagatud ja etenduste külastajad võivad valida just endale sobiva koosseisu.

Birgit Õigemeel on muusikaga kokku puutunud juba väikesest peale – ta õppis muusikakoolis viiulit ning laulis Aarne Saluveeri käe all Lasteekraani muusikastuudios. Hiljem õppis Birgit Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ettevalmistusklassis. Ka näitekunst pole Birgitile võõras – 2007. aastal lõpetas ta Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi teatriklassi, kus õppis näitlemist Lembit Petersoni käe all ning mängis naispeaosa diplomilavastuses “Kaks veroonlast”. Birgit võitis 2007. aastal ka saate “Eesti otsib superstaari”.

Hanna-Liina Võsal on nii Eesti kui Ameerika muusikalilavadel seljataga juba pikk karjäär. Ta on lõpetanud Ameerika Muusika ja Draama Akadeemia. Hanna-Liina on varem mänginud Vanemuise muusikalis „West Side Story“ ja osalenud „Memory“ kontsertidel. Huvitav on fakt, et kire muusikalide vastu avastas Hanna-Liina New Yorgis, kus ta nägi oma iidolit Julie Andrewsi Broadway muusikalis „Viktor/Viktoria“. Hollywoodis vändatud filmi „Helisev muusika“ peaosas mängis teatavasti just Julie Andrews.

Eestis tuuakse “Helisev muusika” lavale juba kolmandat korda. Vanemuise lavale jõuab lugu esmakordselt. Teatrijuht Paavo Nõgene sõnul on maailma muusikaliklassikas mõned nimetused, millest ei saa üle ega ümber ja mis muudavad iga soliidse muusikateatri repertuaari rõõmsalt värvikaks. „Selliste muusikalide hulka kuuluvad „Evita“, „Minu veetlev leedi“ ja kindlasti ka „Helisev muusika“,“ selgitas Nõgene. „Tegemist on ju ka koguperemuusikaliga, mida võiks teatris näha iga uus põlvkond.“

Allikas: Vanemuise 26.11.2010 pressiteade