Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Filmikunst / Viies PÖFFil linastuvas rahvusvahelises filmis mängivad eesti näitlejad

Viies PÖFFil linastuvas rahvusvahelises filmis mängivad eesti näitlejad

Prindi see artikkel
29. november 2010

Peeter Jakobi (foto: www.melofanas.lt)

Peeter Jakobi (foto: www.melofanas.lt)

Pimedate Ööde filmifestivali programmis näeb publik mitut eesti või eesti juurtega näitlejat, kes mängivad rahvusvaheliselt tuunustatud ja maailmas juba edu nautinud mängufilmides.

Juba järgmisest reedest võib kinos Sõprus taas näha PÖFFi avatseremoonial näidatud Soome antijõulufilmi „Kaotatud kaup ehk jaht jõuluvanadele” kandvat ehki sõnatut rolli kehastanud Rakvere teatri näitlejat Peeter Jakobit.

Veel täna ja järgmisel reedel on võimalik näha PÖFFi võistlusprogrammi kuuluva vene linateose „Tsiitsitajad” ühte naispeaosalist Tanjat kehastanud Narvas sündinud ja elanud Julia Augi, kes hetkel elab Moskvas ja töötab vabakutselise näitleja ja lavastajana. Julia Aug viibis ise ka filmi väljamüüdud esilinastusel.

Tänavu Venemaa poolt parima võõrkeelse filmi Oscari kandidaadiks esitatud Aleksei Utšiteli suurfilmis „Ääremaa” teeb kõrvalrolli samuti eesti juurtega näitlejatar Julia Peresild, kes on mänginud nii teatris („Figaro pulm”, lavastaja Kirill Serebrennikov) kui ka filmis („Ükskord provintsis”, PÖFF 2008). Film linastub festivalil 30. novembril ja 3. detsembril.

PÖFFi ühe eriseansina linastuv Venemaa ajaloofilmis „Jaroslav” teeb pearolli Jaroslav Targana Vene Teatri näitleja Aleksander Ivaskevitš. Viimane kehastab selles suurfilmis XI sajandi alguse keerulistes oludes Rostovi vürtsiriigi valitsejat, kes peab röövlijõukude poolt rüüstatud aladel korra majja lööma. Filmi, mille erilinastusel viibib ka Ivaskevitš, võib näha vaid Tallinnas üks kord, 1. detsembril.

Tunnustatud saksa režissööri Chris Krausi käe all valminud Saksa–Austria-Eesti koostööfilmis „Polli päevikud” kehastab NO99 Teatri näitleja Tambet Tuisk Esimese maailmasõja eelõhtul end Polli mõisas varjanud ja haavata saanud anarhisti, keda asub ravima 14aastane neiu. Juba mitmel maailma filmifestivalil edukalt linastunud ja teadaolevalt kõige kallimat Eesti mängufilmi demonstreeritakse PÖFFi EurAsia võistlusprogrammis ja seda on võimalik festivalil näha 2. detsembril ja 4. detsembril ning aasta lõpus ka Eesti kinodes.

Allikas: PÖFFi 29.11.2010 pressiteade