Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Haridus ja teadus / Taani peibutab tasuta kõrgharidusega

Taani peibutab tasuta kõrgharidusega

Prindi see artikkel
30. november 2010

DreamFoundationTeemapäevade jätkuna toimub teisipäeval, 30. novembril kell 16-19 Euroopa Liidu Majas Dream Foundation Eesti Taani päev, kus oma teadmisi ja kogemusi tasuta kõrghariduse omandamisest Taanis jagavad sealse ülikooli esindaja ning riigis õppinud noored.

Dream Foundation Eesti esindaja Virge Tamme sõnul on Taani organisatsiooni kaudu välismaale suundujate seas sihtkoht number üks. Selge tendentsi põhjustena nimetab Tamme tasemel ja tunnustatud ülikoole ning tasuta kõrgharidust.

„Tegelikult paljud noored veel ei teagi, et nii mõneski Euroopa riigis on võimalik tasuta õppida,“ ütles Tamme, „kuid sageli saab just see faktor nende lõpliku ülikoolivaliku puhul otsustavaks.“

Kuna huvi Taanis õppimise vastu on püsiv ja märgatav, keskendub ka teisipäeval toimuv tööötuba just sellele riigile. Erikülaline Dorit Kjærulff Torp UCN University College of Northern Denmarkist tutvustab Taani haridussüsteemi, eeliseid ning praktilisi väljundeid. Samuti tulevad käistlemisele õppimise kõrvalt töötamise ja riigile iseloomulikud eripärad.

Üritus on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine, mida saab teha siin: tinyurl.com/study-in-Denmark

Lisainfo: www.dreamfoundation.eu

Allikas: Dream Foundation Eesti 25.11.2010 pressiteade