Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / Priidu Pärna: söö, palveta, anneta

Priidu Pärna: söö, palveta, anneta

Prindi see artikkel
3. detsember 2010

PriiduParnaEesti Juristide Liidu president Priidu Pärna (fotol) rääkis Heategevuse Aastakonverentsil, et inimesed võiks mõelda, mis saab pärast neid nende varast: kas võiks midagi jätta ka heategevuseks. Ning tõdes, et elada tuleks, parafraseerides tuntud raamatut ja filmi: söö, palveta, anneta.

Priidu Pärna arutles tänasel Heategevuse Aastakonverentsil, millised on meie vajadused taevases kuningriigis, kui oleme siit ilmast lahkunud. “Mida me peaksime taevasesse kuningriiki kaasa võtma? Inimeste vajadused taevases paradiisis on väga minimaalsed – tegelikult ei vaja nad seal mitte midagi, meil ei ole vajadusi pärast surma. Siinkohal võiks ka minu ettekanne lõppeda. Aga võib-olla oleks võinud mõelda enne surma, et oleks tulnud teha midagi teisiti,” rääkis Priidu Pärna.

“Ma tean näiteid, kus testamente vormistades tehakse korraldused heategevuseks. Meenub üks lastetu proua, kes jättis oma raha Keila SOS Lastekülale – on muidugi teisi positiivseid näiteid. Kahjuks on pärandustestamente heategevuseks Eestis seni suhteliselt vähe. Mõnes mõttes on see seotud meie ajalooga, pärit perioodist, kust me tuleme. Kuid selle üle võiks järjest rohkem ja rohkem mõelda. Võiks mõelda natuke laiemalt ja ühiskondlikumalt. Eesti inimesed on tagasihoidlikud – võiks juba eluajal luua stipendiume ja toetusfonde. Minu ettepanek on elada nii, parafraseerides moodsat raamatut ja filmi: söö, palveta, anneta.”

Priidu Pärna arutles, missugused on juriidilised võimalused head teha ning kuidas näiteks pärandada oma raha heategevuseks. “Mõni vaatab pilvepiirilt kurvalt alla, tõdedes, et oleks pidanud varaasju korraldama enne surma teisiti. Et olla kindel, on lahendus teha testament. Kuid testamente ei tehta väga palju Eestis: keskeltläbi 7000-8000 testamenti aastas. Minu senine praktika näitab, et surmajärgsetest korraldusest leiab korraldusi heategevuseks väga harva. Notaritel on muidugi võimalus inimesi ses osas nõustada, mida mina ka isiklikult teen. Küsin kõigilt testamenditegijatelt – äkki tahaksite midagi jätta oma koolile, kogudusele või heategevuseks,” arutles Priidu Pärna.

Täna, 3. detsembril toimub Tallinnas Tallinna Lastehaigla Teotusfondi eestvedamisel Heategevuse Aastakonverents 2010, kus arutletakse heategevuse rolli üle ühiskonnas. Konverentsil esinevad Evelin Ilves, Laine Jänes, Priidu Pärna, Margus Saar, Tiia Tulviste, Toomas Paul, Toomas Luman ja David Vseviov.

Tallinna Lastehaigla Toetusfond on heategevusfond, mille eesmärgiks on aidata kaasa igati lastesõbraliku haigla kujundamisele ja parima võimaliku meditsiinilise abi toomisele Tallinna Lastehaiglasse ning muuta ühiskonna suhtumist lastesse ja laste, eriti haigete laste probleemidesse.

Allikas: fondi 03.12.2010 pressiteade