Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / Laupäeval ja pühapäeval saab neljas Eesti linnas annetada toitu

Laupäeval ja pühapäeval saab neljas Eesti linnas annetada toitu

Prindi see artikkel
4. detsember 2010

Foto: Toidupank

Foto: Toidupank

Sellel nädalavahetusel toimub 160 vabatahtliku kaasabil Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Rakveres suur Toidupanga toiduannetuse aktsioon. Puudustkannatavatele peredele saab annetada toiduaineid Rimi kauplustes laupäeval kõigis neljas linnas, pühapäeval Pärnus ja Rakveres. Annetatud toidust saavad abi raskustes inimesed kuues Eesti linnas.

“Loodame, et külastajad on lahked ja leiavad võimaluse oma kodulinna puudustkannatavaid peresid aidata,” sõnas Rimi tegevdirektor Sven Crister Östholm.

Annetusaktsioon toimub neljas linnas – Tartus, Tallinnas, Rakveres ja Pärnus, kuid aktsiooni käigus kogutud toidust saavad esmaskordselt abi puudustkannatavad pered kuues Eesti linnas. Kaasa löövad vabatahtlikud peagi loodavate Jõhvi ja Viljandi toidupankade juurest ning osa laupäeval Tallinnas annetatud toidust läheb nendes linnades tühja kõhtu kannatavate inimeste abistamiseks.

Aktsioonide toimumisajad ja kohad: 4. detsembril: kell 12-18 Norde Centrumi Rimi, Ülemiste Rimi ja Lasnamäe Centrumi Rimi hüpermarketid Tallinnas, Tartu Lõunakeskuse Rimi hüpermarket ja Pärnu Rimi hüpermarket; kell 11-17 Rakvere Rimi hüpermarket. 5. detsembril: kell 12-18 Pärnu Rimi hüpermarket; kell 11-17 Rakvere Rimi hüpermarket.

Puudustkannatavate perede toetuseks on endiselt oodatud ka mündiannetused Toidupanga kogumiskastidesse kõikides kauplustes.

Ülemiste keskuse Rimi juures on laupäeval meeleolu jõuluteemaline – avatud on heade soovide postkontor koos jõuluvanaga, et kõik annetajad ja ka teised inimesed saaksid oma head soovid raskustes perede toetuseks paberile panna. Toidupank toimetab need koos toidupakkidega inimesteni. “Meie keskel on praegu väga palju inimesi, kellel on raske. Vahest on südamest tulnud hea soov ja toetav sõna olulisemgi kui toidupakk,” sõnas Toidupanga tegevjuht ja aasta kodanik Piet Boerefijn.

“Kutsume inimesi Ülemistesse ära tooma ka koju kapinurgale ja sahtlisse seisma jäänud münte. Üks Ülemistes asuv suur mündikogumistünn on kohe-kohe täis saamas ja sel moel õnnestub meil laupäeva pärastlõunaks müntidega täita esimene suur kogumistünn terves Eestis,” sõnas Boerefijn. Selle inkasseerimisest tõotab kohapeal kujuneda tõeline vaatemäng, kuna tünni kaaluks kujuneb ligikaudu 100 kilo. “Hea meelega aitame toimetada mündikogumistünni väärtusliku sisu turvaliselt Toidupanga arvele. Tegemist on erilise ja tavalisest raskema saadetisega, selle äratoomiseks saadame tugevamad mehed,” sõnas AS G4S Eesti sularahadivisjoni direktor Veiko Vaher.

Toidupank on asutatud 2010. aasta märtsis, töö alustamise tegevuskuludeks ja investeeringuteks vajalikud rahalised vahendid kindlustasid Eesti-Hollandi Heategevusfond Päikeselill ja Swedbank.

2010. aasta oktoobrist kuni 2011. aasta jaanuarini vältav Toidupanga mündikampaania kutsub üles eestimaalasi ja ettevõtteid annetama kroonimünte Toidupanga tegevuse laienemise toetuseks. Eesti Toidupangale tulid appi kampaaniat korraldama Eesti Pangaliit, Teeme Ära, AS G4S Eesti ja Eesti Kaupmeeste Liit

Täpsem info: www.toidupank.ee

Allikas: Toidupanga 03.12.2010 pressiteade