Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / Täna selgusid Eesti aasta vabatahtlikud

Täna selgusid Eesti aasta vabatahtlikud

Prindi see artikkel
5. detsember 2010

Foto: ERR

Foto: ERR

Täna, 5. detsembril toimus Tartus Ateena keskuses üleriigiline tunnustamisüritus, kus kuulutati välja Eesti aasta 2010 vabatahtlikud. Vabatahtlikke õnnitlesid Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskus ja tunnustamisürituse patroon, riigipea Toomas Hendrik Ilves.

“Võiksime mõelda vähem tehingutele, kui räägime sellest, mida inimesed teevad, mida keegi selle eest sai,” ütles president Ilves tunnustamisüritusel vabatahtlikust tegevuse kohta, “elu ei ole tehing!”

Sel aastal tunnustatati eelkõige vabatahtlikke, kes on mentori, juhendaja või algataja rollis ning andnud sellega panuse vabatahtliku tegevuse arendamisse Eestis.

Tunnustatavaid on kokku 15, kelle seas on inimesi üle kogu Eesti. 2010. aasta vabatahtlike hulgas on ka Eesti Energia personalidirektor Riina Varts, kes pälvis tunnustuse tegevuse eest Eesti Personalitöö Arendamise Ühingu (PARE) juhatuse esimehena. Mittetulundusühingu juures on ta tegutsenud ligi kümme aastat, viimased viis neist ühingu juhatuses. Ta leiab, et vabatahtlik tegevus kasvatab inimestes väärtusi ning annab järjepidevuse korral võimaluse ka riigil positiivsemas suunas edasi areneda.”Elus on hästi tähtis, et elukutse ja elu kutse kokku kõlaks,” sõnas Varts, “sellepärast armastan oma tööd väga, et saan inimesi panna mõtlema, et kes ma olen ja mida ma elult tahan.”

Lisaks on tunnustatavate seas noortega tegelejaid ja noorteorganisatsioonide tegevuse korraldajaid, kohaliku elu edendajaid, heategevuslike organisatsioonide vabatahtlikke, eakate eneseabiliikumise juht ning nõrgemate abistajaid. Noorim tunnustav on sel aastal 20 ning vanim 78-aastane.

Vabatahtlikud on kaasa löönud väga erinevate organisatsioonide ning projektide juures. Näiteks Saaremaa noormehed Tom Rüütel ja Taavi Rauniste algatasid ning viisid omal nõul ja jõul läbi Facebooki kampaania „Toetame Saaremaa vaimupuudega lapsi“.

Aasta vabatahtlikud valis enam kui 40 esitatud kandidaadi seast välja üheksaliikmeline komisjon, mis koosnes vabaühenduste ja avaliku sektori esindajatest.

Tunnustamisürituse raames toimus ka raadio Ööülikooli salvestus, kus räägiti vabatahtlikkuse teemadel. Vestlusringis osalesid Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves, aasta vabatahtlik 2010 Riina Varts, Palupõhja Looduskooli juht Robert Oetjen ja Marten Kaevats Uue Maailma Seltsist.

Õhtut juhtisid Maarja Küla juhataja Ly Mikheim ning arendusjuht Huko Laanoja ning esines Tartu ansambel Pahad Seemned.

Rahvusvahelist vabatahtlike päeva tähistatakse igal aastal 5. detsembril. Eesti vabatahtlike tunnustamisürituse traditsioonile pandi alus 2005. aastal. Saabuv 2011. aasta on ühtlasi Euroopa vabatahtliku tegevuse aasta.

Allikas: Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskuse 05.12.2010 pressiteade