Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Erakonnad / IRL-i volikogu kinnitab valimisplatvormi ja -nimekirja

IRL-i volikogu kinnitab valimisplatvormi ja -nimekirja

Prindi see artikkel
12. detsember 2010

Mart Laar

Mart Laar

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) volikogu kinnitab pühapäeval erakonna riigikogu valimiste platvormi ja valimisnimekirja.

Eelnevalt arutas nimekirja kolmapäeval IRL-i eestseisus, kes suunas selle heakskiitmiseks volikogule.

Valimisnimekirja valmistas ette valimistoimkond, kuhu kuuluvad IRL-i esimees Mart Laar, aseesimees Juhan Parts, peasekretär Ken- Marti Vaher, riigikogu liige Urmas Reinsalu, partei volikogu esimees Helir-Valdor Seeder, Tallinna piirkonna juht Siim-Valmar Kiisler ja poliitikasekretär Margus Tsahkna.

Tsahkna on varem BNS-ile öelnud, et IRL loodab tugevdada 6. märtsil peetavatel valimistel oma positsiooni riigikogus, kuhu praegu kuulub 19 erakonna liiget. Sama oluliseks pidas ta ka osalemist järgmise valitsuse moodustamisel.

2007. aasta valimistel sai Reformierakond parlamendis 31, Keskerakond 29, Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) 19, Sotsiaaldemokraatlik Erakond 10 ning rohelised ja Rahvaliit kumbki kuus kohta. Pärast mitme saadiku parteivahetust kuulub praegu riigikokku 32 reformierakondlast, 29 keskerakondlast, 19 saadikut IRL- ist, 13 sotsiaaldemokraati, kuus rohelist ja üks Rahvaliidu liige. Üks saadik, Keskerakonnast lahkunud Jaan Kundla, on parteitu.

Allikas: BNS, 12.12.2010