Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muuseumid / Viru hotellis alustab tegevust KGB muuseum

Viru hotellis alustab tegevust KGB muuseum

Prindi see artikkel
13. jaanuar 2011

Foto: www.tallinn2011.ee

Foto: www.tallinn2011.ee

Tallinnas Viru hotelli 23. korrusel avatakse neljapäeval KGB endistes ruumides muuseum, kus saab ülevaate nõukogude julgeolekuorgani tegevusest hotelli külaliste jälgimisel.

Hotelli viimasel, seni suletud 23. korrusel avatavasse muuseumi pääseb ainult 25 inimest korraga elavas järjekorras hotelli fuajee kaudu. Muuseumisse pääseb ainult koos giidiga, teatas Sokos Hotel Viru kommunikatsioonijuht Peep Ehasalu BNS-ile.

Hotelli tegevdirektori Anu Soosaare sõnul on muuseumi ideed on kaalutud juba üle kümne aasta, sest KGB poolt maha jäetud ruum 23. korrusel ja lood nende tegevusest hotellis on pakkunud hotelli külalistele alati huvi. “Euroopa kultuuripealinna aasta on õige aeg rääkida Viru hotelli loost, KGB rollist selles ja laiemalt kogu ajastust – see annab ka kaugelt tulnud külalisele võimaluse tajuda aega, kust me tuleme,” märkis Soosaar.

Muuseumi väljapanek on pärit peamiselt hotelli arhiividest. Neljapäeval korraldab hotell tasuta pooletunnised teemaekskursioonid bussiga, mis algavad ja lõppevad Viru hotelli ees. Reisijate käsutuses on nõukogudeaegne buss ja neljas keeles teenindav giid.

Avamisest kuni aprilli lõpuni pääseb muuseumisse vaid laupäeviti ja pühapäeviti kell 10 ja 11.30. Maist kuni septembri lõpuni on muuseum avatud kõigil nädalapäevadel kell 10-18. Pileti hind seitse eurot, hotellikülalistele viis eurot.

Tänavu täitub Viru hotellil 39. tegevusaasta.

Allikas: BNS, 13.01.2011