Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / President / President Ilves alustas kolm päeva kestvat riigivisiiti Rootsis

President Ilves alustas kolm päeva kestvat riigivisiiti Rootsis

Prindi see artikkel
18. jaanuar 2011

Presidendipaar Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves alustasid tna reisi Tallinki laeval Victoria Rootsi kuningriiki. Foto: www.president.ee;  © BNS photo/Marko Mumm

Presidendipaar Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves alustasid eile reisi Tallinki laeval Victoria Rootsi kuningriiki. Foto: www.president.ee; © BNS photo/Marko Mumm

President Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves sõitsid esmaspäeva õhtul kolm päeva kestvale riigivisiidile Rootsi.

Presidendi kantselei teatel kohtub Ilves kuningas Carl XVI Gustafi kutsel toimuval riigivisiidil Rootsi parlamendi esimehe Per Westerbergi, peaminister Frederik Reinfeldti ning teiste kõrgete ametiisikute ja ettevõtjatega. Ta osaleb Eesti-Rootsi äriseminari avamisel ja esineb küberjulgeoleku seminaril, mis toimub Stockholmis Rootsi välisministri Carl Bildti algatusel.

Ilves külastab ka Rootsi riikliku elektrivõrgu Svenska Kraftnät peakorterit, Stockholmi linnavalitsust, Euroopa Liidu Põhjala lahingugruppi Enköpingus ning esineb loenguga Uppsala ülikoolis. Samuti külastab ta Stockholmis asuvat Eesti Maja ja Eesti kooli ning Rootsi eestlaste annetustest rajatud mälestusmärki “Vabaduse värav”.

Ilvest saadavad visiidil justiitsminister Rein Lang, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, riigikogu liikmed Marko Mihkelson ja Toomas Varek, Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Männik, Tartu ülikooli rektor Alar Karis ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman.

Viimati käis Ilves Rootsis töövisiidil 2009. aasta septembris.

Allikas: BNS, 17.01.2011